در تذکرات شفاهی نمایندگان عنوان شد؛

درخواست نمایندگان از سران قوا برای رفع مشکل گرانی

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس به مسئولان و مقامات کشوری تذکرات شفاهی دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی عزیزی فارسانی نماینده مردم اردل و فارسان در تذکر شفاهی به وزیر ورزش و جوانان گفت: شما گفته اید که از فضای ورزشی باید برای شادابی جوانان استفاده شود، اما بجای سیر در رؤیا و گفتاردرمانی، تکانی به خود بدهید و کاری بکنید.

وی افزود: در شهرستان ها هیچ فضای مناسب ورزشی وجود ندارد و در چهار شهرستان حوزه انتخابی بنده فقط یک استخر برای استفاده جوانان هست.

فتاحی نماینده مردم ارومیه در تذکر شفاهی گفت: از رؤسای سه قوه تقاضا داریم که برای رفع مشکل گرانی و احیای دریاچه ارومیه اقدام کنند.

وی افزود: از رئیس جمهور استدعا دارم درباره رفع مشکل معلمان حق التدریسی و شرکتی و مشکل هزینه درمانی جانبازان بازنشسته که اخیرا دچار مشکل شده اند و جهاد کشاورزی، صندوق بازنشستگی و بنیاد شهید مساله را پیگیری نمی کنند، اقدام نماید.

داود محمدی، نماینده مردم قزوین و آبیک به وزیر نیرو درباره علت عدم اعطای حقابه قزوین در حالی که سد طالقان مملو از آب است و نیز به وزیر کشور درباره متوقف کردن تقسیمات کشوری تذکر داد.

همچنین وی به مسئولان و مقامات دولتی درباره تخصیص پزشک به مراکز درمانی شهرستان ها که دچار کمبود امکانات هستند، تعیین تکلیف کسانی که در آزمون استخدامی استانداری شرکت کرده و گزینش شده اند، تعیین تکلیف جانبازان، حل مشکلات کارخانجات استان و تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و شرکتی تذکر داد.

همچنین قاسم جعفری، نماینده مردم بجنورد به رئیس جمهور درباره اینکه وام ازدواج جوانان را جدی بگیرید، تذکر داد و گفت: وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی در صورت کوتاهی در این مساله باید پاسخگو باشند.

نماینده بجنورد همچنین افزود: وزارت اطلاعات مستحکم و نگران‌کننده بدخواهان نظام را می خواهیم.

این نماینده مجلس همچنین برای ورزشکاران و فوتبالیستان در مسابقات جام جهانی برزیل آرزوی موفقیت کرد و طرف نمایندگان پنج استان به وزیر راه و شهرسازی درباره راه آهن بجنورد- مشهد تذکر داد.

همچنین حسین نیاز آذری، نماینده مردم بابل در تذکر شفاهی اقدام گروهک تروریستی داعش را محکوم کرد و گفت: به مزدوران و تروریست ها اعلام می کنیم که مجلس شورای اسلامی در پشتیبانی از عتبات عالیات کوتاهی نخواهد کرد.

وی همچنین در تذکری به رئیس جمهور افزود: سه ماه از سال 93 می گذرد، اما هنوز موافقتنامه پروژه‌های عمرانی مبادله نشده است.