تاکید یک نماینده مجلس برحمایت دولت و مجلس ازعتبات در برابر داعش

صحن علنی

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: داعش بداند که مجلس و دولت در حمایت از عتبات از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،حسین نیازآذری در نشست علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی ضمن محکومیت اقدامات تروریستی داعش گفت: به ابرقدرت ها، مزدوران، آدم کش ها و تروریست های بی رحم اعلام می کنیم که مجلس و دولت در حمایت از عتبات از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی هفته جهاد کشاورزی را به جهادگران عرصه کار و تولید و سنگرسازان بی سنگر دوران دفاع مقدس تبریک گفت و در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: 3 ماه از سال جاری گذشته است اما هنوز توافق نامه پروژه های عمرانی مبادله نشده است.

وی افزود: در حالی که در فصل کار پیمانکاران قرار داریم، اما مهندسان، پیمانکاران و جوانان جویای کار در بلاتکلیفی به سر می برند، انتظار داریم با توجه به ابلاغ بودجه سال جاری در اسفندماه سال گذشته، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اقدامات جدی تری به عمل آورد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس همچنین گفت:توجه به ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان برای کشور هزینه نیست، بلکه سرمایه است و ایران فردا و فردای ایران نیازمند به حضور جوانان در میدان های مختلف خدمت در راستای منویات رهبر معظم می باشد. پس تا دیر نشده است باید چاره ای اندیشیده شود.

** لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به تولیدات داخلی است

همچنین میرقسمت موسوی اصل عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی به تولیدات داخلی توجه ویژه داشته باشد گفت: متاسفانه بی توجهی به تولیدات داخلی از سوی مسئولان مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را مشکل کرده است.

نماینده مردم گرمی درمجلس طی تذکر شفاهی گفت: متاسفانه در این فصل از سال در بخش شهرستان مغان سیل جاری شده که به 19 روستا و تاسیسات زیربنایی ، راههای ارتباطی ، مزارع و باغات خسارت های بسیاری وارد کرده است.

به گفته وی وقوع سیل در شهرستان مغان در گذشته نیز به وفور رخ داده و بارها این موضوع به وزارت کشور و دولت منعکس شده اما اقدامی تاکنون صورت نگرفته است

وی با بیان « نارضایتی کشاورزان از قیمت خرید گندم در زمان برداشت آن در شرایط کنونی که کشور با خشکسالی مواجه است» گفت: چرا مسئولان از خرید گندم با رطوبت بالای 12 درصد خودداری می کنند؟

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: عدم خرید گندم با رطوبت بالای 12 درصد موجب نارضایتی و متحمل شدن کشاورزان به ضرر و زیان های بی شمار شده است.

موسوی اصل با بیان اینکه لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به تولید داخلی است گفت: زمانی که از تولیدات داخلی استقبالی نشود بی شک تحقق اقتصاد مقاومتی رخ نخواهد داد.

وی خاطرنشان کرد:نتیجه بی توجهی به تولیدات داخلی وابستگی به تولیدات کشورهای بیگانه است.

** لزوم گازرسانی به برخی مناطق چهارمحال و بختیاری

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم با بیان اینکه درختان بلوط در استان چهارمحال و بختیاری بی رویه قطع می شود گفت: وزیر نفت با تسریع در گازرسانی به برخی مناطق استان چهارمحال وبختیاری مانع از تخریب محیط زیست شود.

حمیدرضا عزیزی فارسانی در تذکر شفاهی خود درپایان جلسه علنی امروز مجلس گفت: پیشتر مقرر گردید که 40درصد از اعتبارات عمرانی تا پایان خرداد به همه استان ها تخصیص یابد اما تا به حال به استان چهارمحال وبختیاری یک ریال هم پرداخت نشده است و سه ماه دیگر فصل برداشت شروع می شود.** مساعدت به استخدام معلمان حق التدریس

همچنین عضو کمیسیون بهداشت مجلس از رئیس جمهور خواست برای رفع مشکل حق التدریسی ها، پیش دبستانی ها و شرکتی های آموزش و پرورش و استخدام آنها مساعدت لازم را انجام دهد.

عابد فتاحی در تذکر شفاهی ضمن محکومیت قتل عام مردم مسلمان عراق توسط تروریست های داعش، گفت: از روسای سه قوه می خواهم تا به مشکلات گرانی و دریاچه ارومیه رسیدگی کنند.

سیام(3)**2021** 1418
کد N344963