یک استاد حوزه و دانشگاه:

ماهواره آرامش نمی‌آورد، محبت را از خانواده‌ها می‌برد

سیاسی

یک استاد حوزه و دانشگاه گرمسار گفت: خانواده اسلامی استحکام و معنویت دارد؛ بر این اساس باید مراقب بود مادی‌گرایی جایگزین گرایش معنوی خانواده‌ها نشود.

یک استاد حوزه و دانشگاه گرمسار گفت: خانواده اسلامی استحکام و معنویت دارد؛ بر این اساس باید مراقب بود مادی‌گرایی جایگزین گرایش معنوی خانواده‌ها نشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حجت‏‌الاسلام حسن میرعلی اکبری در همایش بصیرت در هیأت فاطمیه گرمسار، با اشاره به راه‌های دستیابی به کمال معنوی اظهار کرد: اولین قدم برای آسمانی شدن مدیریت خویشتن است.

وی افزود: باید مکانیزم تربیت خانوادگی خود را اصلاح کنیم و در این راستا باید شیوه و سبک زندگی خود را تغییر داده و از نفوذ سبک غیراسلامی به خانواده‏‌ها جلوگیری کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه گرمسار با اشاره به این‌که «134 شبکه ماهواره‌ای علیه فرهنگ اسلامی در حال فعالیت هستند» گفت: ماهواره بلای جان خانواده‌ها شده است و مهمترین هدفشان تغییر تفکر، اعتقادات و باورهای اسلامی جوانان است.

میرعلی‌اکبری بیان کرد: باید در تربیت فرزندانمان کوشا باشیم و همانطور که در زمان بارداری قرآن می‏‌خوانیم تا خداوند به ما فرزندی سالم عطا کند، در سنین 7 سالگی نیز آنها را در آغوش بگیریم و به مهدها نسپاریم تا بتوانیم در 7 سالگی دوم زندگیشان راهنمای خوبی باشیم.

وی با بیان این‌که «بانوان درصد بالایی از مدیریت خانواده را بر عهده دارند» تصریح کرد: باید پایه‏‌های خانواده مستحکم باشد؛ زیرا زمانی که استحکام و معنویت نباشد، خانواده به سوی مادیات می‏‌رود و از ساده زیستی فاصله می‏‌گیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه گرمسار تأکید کرد: ماهواره نه آرامش می‌آورد و نه آسایش و با وجود آن تنها محبت در کانون پرمهر خانواده از بین می‌رود.

میرعلی اکبری توصیه‌ای به نسل جوان امروز کرد و گفت: ولایت پذیر باشید؛ چرا که دشمن می‌خواهد رهبری را از ما بگیرد و اگر دشمن ذره‌ای احساس کند که بین مردم و رهبری فاصله افتاده هجوم خواهد آورد و آن وقت است که بی خدایی رواج می‌یابد و حیا و غیرت در جامعه کمرنگ می‌شود.

انتهای پیام

کد N344623