آیت‌الله موسوی اردبیلی:

ربا حرام است، گرفتارش نشویم

بانك,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي موسوي اردبيلي

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: در امر بانکداری باید مواظب باشیم که گرفتار ربا نشویم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با مدیر عامل بانک شهر ضمن ارزشمند توصیف کردن خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: خدمت به مردم باارزش‌ترین کارها است و این را باید همه مسؤولین مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: باید به کسانی که خود را خادم مردم می‌دانند و واقعا هم خدمت انجام می‌دهند کمک و آن‌ها را حمایت کرد. در امر بانکداری باید مواظب باشیم که گرفتار ربا نشویم، چراکه ربا حرام است و فرقی ندارد که این مسأله به اسم بانکداری اسلامی اتفاق بیفتد یا در دیگر بانک‌ها بلکه قبح کار در مواردی که اسم اسلامی هم به همراه خود دارد بیشتر می‌شود.

این مرجع تقلید در آخر برای موفقیت روزافزون کسانی که به مردم خدمت می‌کنند، دعا کرد.

در ابتدای این دیدار نیز، مدیر عامل بانک شهر ضمن تشکر از مرجعیت دینی به پذیرش خود و هیأت همراه بیان کرد: هدف اصلی از تأسیس بانک شهر خدمات به عموم مردم می‌باشد. ما چند مطلب را از روز اول مد نظر خود داشته‌ایم؛ اول این که تأسیس موسسه تحقیقاتی بانکداری اسلامی تا از این طریق نظر مراجع عظام را به دست آورده و به آن عمل نماییم. آیتم دوم خدمت رسانی به همه مردم، که نوع خدمات ما گاهی در غالب کمک به افراد و گاهی خدمات ما عام المنفعه می‌باشد.

انتهای پیام

کد N344533