ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای تشدید تنش‌های مذهبی؛

توطئه انفجار در بیمارستان‌های جنوب بیروت خنثی شد

روزنامه الاخبار از ناکام ماندن طرحی از سوی گردان‌های عبدالله عزام برای انفجارهای تروریستی در بیمارستان‌های ضاحیه جنوبی بیروت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از منابع نوشت: ظرف روزهای گذشته اقداماتی برای یک حمله تروریستی در حال انجام بود که هدف از آن حمله بزرگ به جامعه لبنان بود و قرار بود تا انفجارهای همزمانی در سه بیمارستان در ضاحیه جنوبی بیروت صورت بگیرد.

در حالی که برخی از منابع از تشریح چگونگی این حمله‌ها سر باز می‌زنند برخی دیگر از منابع تاکید کردند که گردان‌های عبدالله عزام قرار بود دست به این انفجارها بزنند.

در همین راستا منابع امنیتی لبنان اعلام کردند که اطلاعاتی بدست سازمان اطلاعات ارتش و حزب‌الله رسید که منجر شد طرح هدف قرار دادن بیمارستان رسول اعظم (ص) شناسایی و فاش شود.

براساس گزارش‌ها یک خودرو و همچنین دو موتورسیکلت اطراف بیمارستان رسول اعظم را زیر نظر داشتند که دراین جریان چهار تن بازداشت شدند که تعداد آنها بعدا به هفت تن رسید؛ برخی از دستگیر شدگان لبنانی، فلسطینی و سوری هستند.

در همین حال منابع نزدیک به حزب‌الله لبنان اعلام کردند که این طرح ناکام تروریستی با کودتایی که ترکیه، قطر و عربستان در عراق آن را رهبری می‌کنند ربط دارد.

منابع می‌گویند: قرار بود این حمله در لبنان صورت بگیرد تا تکمیل کننده تحولات در عراق باشد و تنش‌های مذهبی و طایفه‌ای بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N344529