جاسوسی انگلیس از شهروندانش در فیس‌بوک و گوگل و توییتر

آژانس جاسوسی انگلیس می‌تواند از شهروندانش در فیس‌بوک، گوگل و توییتر بدون هشدار قبلی جاسوسی کند چرا که این شرکت‌ها در خارج از انگلیس واقع شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، چارلز فار، رئیس اداره امنیت و مبارزه با تروریسم دولت انگلیس در اعتراض به خشم گروه مدنی لیبرال گفت: این سایت‌ها به عنوان ارتباط خارجی طبقه بندی شده‌اند. این بدان معناست که با آن‌ها طبق قوانین سخت‌گیرانه دولت درباره انتشار اطلاعات در وب‌سایت‌های مستقر در انگلیس رفتار نمی‌شود. در این موارد، فعالیت یک شخص به طور طبیعی می‌تواند نظارت شود و این تنها در صورتی است که مدارکی دال بر ارتباط با تروریست‌ها و یا جرایم بعدی یافت شود.

به گفته این مقام، تمام اطلاعات منتشر شده در فیس بوک، توییتر و یوتیوب و کلمات جستجو شده در گوگل و سرویس‌های وب میل از جمله‌ هات‌میل و یاهو به عنوان وسایل ارتباطی خارجی محسوب می‌شوند چرا که کاربران اطلاعات را به خارج ارسال می‌کنند.

جیمز ولش، از گروه حقوق بشری لیبرال گفت: سرویس‌های امنیتی گمان می‌کنند که حق دارند تمام ارتباطهای ما را در فیس بوک، توییتر، گوگل و سایر شرکت‌های مستقر در آمریکا بخوانند، بشنوند و تحلیل کنند. اگر تاکنون درباره این مساله که باید در قوانین جاسوسی ما تغییرات و بازنگری انجام شود، تردیدی بود، دیگر این تردید وجود ندارد.

GCHQ که سرویس جاسوسی انگلیس است در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام اقداماتش در چهارچوب قوانین و سیاست‌گذاری سختگیرانه انجام شده است که اطمینان حاصل می‌کند که فعالیت‌ها قانونی، لازم و مناسب است.

انتهای پیام

کد N344518