اعلام ایستادگی فرانسه در کنار عراق در مبارزه با داعش

عراق

فرانسه با اعلام این که در کنار عراق در جنگ با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام "داعش" می‌ایستد، تاکید کرد که نباید به تروریست‌ها اجازه داد که وجود خود در عراق را تثبیت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه در یک تماس تلفنی با هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق در‌خصوص تحولات بحران کنونی این کشور گفت‌وگو کرد.

وی با بیان این که فرانسه در کنار عراق در جنگ علیه "داعش" می‌ایستد، گفت: نباید به تروریست‌ها اجازه داد تا وجود خود را در عراق تثبیت کنند و جای پایی را برای خود در این کشور ایجاد کنند.

فابیوس در این گفت‌وگو همچنین بر اهمیت حفظ وحدت و تمامیت عراق و همچنین اهمیت پایبندی تمام رهبران عراقی به حفظ وحدت ملی و روند سیاسی در کشورشان تاکید کرد و افزود: فرانسه به تحولات عراق و خطراتی که می‌تواند امنیت و ثبات منطقه را مورد تهدید قرار دهد، اهمیت می‌دهد.

وزیر خارجه فرانسه اظهار کرد که کشورش به تماس مداوم با دولت عراق و با همپیمانان خود جهت شکست تروریسم و تحقق ثبات و تحکیم دموکراسی در عراق پایبند است.

انتهای پیام

کد N344517