۰
/دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی/

لاریجانی: اشغال عراق در گلوی آمریکا گیر کرد

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی با اشاره به ظرفیت این مناطق، گفت: بخش اقتصادی می‌تواند پشتوانه خوبی برای رونق دفاعی کشور باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی که در دومین ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی در بندر جاسک سخن می‌گفت، با اشاره به تحرکاتی که در منطقه به لحاظ امنیتی و دفاعی رخ می‌دهد، گفت: در بسیاری از جنگ‌ها شاهد هستیم که سر آن در بی‌عقلی بوده نه عقلانیت. در اشغال عراق دیدیم که خیلی طعمه جالب و جذابی برای آمریکا نبود و عراق در گلوی آمریکا گیر کرد.

وی با بیان اینکه این مساله خسارت‌های فراوانی را حتی برای آمریکا در بر داشت، گفت: فایده‌ای در این پدیده نبود ولی رخ داد و بیش از یک میلیون عراقی کشته و زخمی شدند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شورای امنیت مطرح شد عراق به دنبال سلاح هسته‌ای است. اسامی و آدرس‌هایی را مطرح کردند که در برخی مناطق سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی تولید می‌شود در حالیکه دروغ بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: به خاطر دارم که آقای طالبانی گفت ما این آدرس‌ها را گشتیم و پیدا نکردیم البته بخش‌هایی در کردستان عراق بود و بخش‌هایی از اینها نیز طویله بود که پاول در شورای امنیت در لیست خود مطرح کرده بود.

رییس مجلس شورای اسلامی ابراز عقیده کرد: ‌در بررسی بسیاری از اقدامات امنیتی که در دنیا رخ داده مبنای عقلانی نداشته است.

ادامه دارد ...

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.