روحانی در جمع مردم لرستان:/در حال تکمیل/

می‌توانیم در زمینه حقوق هسته‌ای ملت ایران قدم‌های نهایی را برداریم

دولت,سفر روحانی به لرستان

من به ملت ایران قول می‌دهم همانطور که تاامروز برای رفع تحریم‌ها در مسئله هسته‌ای قدم‌های اولیه را برداشته‌ایم، قدم‌های بعدی را نیز بر خواهیم داشت.

رئیس جمهور تاکید کرد: اگر دنیا قدر ملت ایران را بداند، من معتقدم که به راحتی می‌توانیم در زمینه حقوق هسته‌ای این ملت و رفع تحریم‌ها قدم‌های اصلی و نهایی را برداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی پس از ورود به استان لرستان در ورزشگاه تختی این استان در جمع مردم حاضر شد و گفت: خدا را شکر می‌کنم که ماه شعبان و ماه میلادها با ایام سالگرد انتخابات پرشور 24 خرداد ماه همزمان است. به تعبیر رهبری در این روز ملت بزرگ ایران حماسه سیاسی، عظیم و جاودانی را به یادگار گذاشت.

وی افزود: مردم عزیز لرستان مردان و زنان لر در مسیر ایستادگی و دفاع از کشور و برای آبادانی این سرزمین و حمایت از فرهنگ دینی و اسلام و اهل بیت هرآنچه داشتید در کف اخلاص گذاشتید. باید از لرستانی آغاز کنیم که سرزمین علما، اندیشمندان و صاحب نظران است.

رئیس جمهور ادامه داد: آیت الله بروجردی در این استان از بزرگترین فقهای دوران معاصر و مرجعیت دنیای تشیع و بنیان‌گذار وحدت دنیای اسلام بود. همچنین شخصیت‌های بزرگی همچون مرحوم کمالوند، آیت‌الله سلطانی و صدها عالم و استاد و هنرمند از این سرزمین که سرزمین کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس و سرزمین دلاوری‌ها و قهرمانی‌ها است، برخواستند.

روحانی با بیان اینکه لرستان سرزمین لشکر ابوالفضل و سرزمین عشایر و ایثارگرانی است که در دفاع مقدس از خود حماسه‌های عظیمی را آفریدند، گفت: این سرزمین نباید سرزمینی باشد که مردم آن در استادیوم در رنج باشند. در مسیر استقبال مردم از بنده نیز شعارهای زیادی را شنیدم مبنی بر اینکه مردم این استان از بیکاری در رنج هستند.

وی افزود: در شرایط فعلی دولت مصمم است که در زمینه کنترل و مهار تورم راه خود را ادامه دهد و به وعده‌ای که از روز اول به مردم داده است، عمل کرده و در این مسیر قدم به قدم حرکت کند، تا شرایط را برای بهبود زندگی مردم مهیا کند.

رئیس جمهور یادآور شد: در آغاز کار این دولت تورم 43 درصد بود که امروز به 16 درصد رسیده است. بنابراین دولت قدم‌های مهمی در این زمینه برداشته اما هنوز برای رسیدن به نقطه مطلوب راه فراوانی در پیش داریم که انشاالله دولت در کنار مجلس و سایر قوا این راه را ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه امسال قدم دیگر دولت در زمینه کاهش رنج و بار مردم در خصوص بحث سلامت بود، گفت: دولت در زمینه بهبود شرایط بیمارستان‌های دولتی، معالجه مردم، وضع بیمه و افرادی که در رنج بیماری‌های خاصی هستند، قدم‌های خوبی برداشته و آن را ادامه می‌دهد. ظرف امسال روز به روز در مراجعه به بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها می‌بینید که شرایط برای مردم سهل‌تر خواهد شد. این یکی از تصمیمات دولت تدبیر و امید برای رفاه حال مردم در زمینه نظام سلامت است.

روحانی ادامه داد: در این زمینه ما همه مردم را تحت پوشش بیمه قرار داده و ارزش دفترچه‌های بیمه را افزایش داده‌ایم و در ماه‌های آینده نیز این راه را ادامه می‌دهیم.

رئیس دولت یازدهم با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تولید گفت: در این راه ما اولین قدم‌ها را برداشته‌ایم در استان لرستان در طول 10 ماه گذشته 2600 میلیارد تومان برای رونق تولید مصرف شده و بار دیگر نیز در برنامه‌های امروز تاکید می‌کنیم که در بخش‌های مختلف باید به سمت رونق حرکت کنیم. چراکه تا کسب و کار رونق پیدا نکند و شغل برای جوانان ایجاد نشود، بیکاری حل نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما قدم به قدم در مسیر اشتغال جوانان حرکت خواهیم کرد به بحث محیط زیست در استان لرستان و چالش‌های آن اشاره کرد و گفت: چالش‌های زیست محیطی دراستان لرستان کمتر از ایلام است. من با برخی از مسئولان در سفر به ایلام به ارتفاعات این استان رفتم و دیدم چه مشکلاتی برای درختان بلوط پیش آمده است. به امید خدا ما این مشکل زیست محیطی را حل خواهیم کرد.

روحانی افزود: جنگل‌های بلوط سرمایه بزرگ زاگرس و کل ملت ایران است. تنها بحث جنگل بلوط نیست مشکلات فراوان زیست محیطی در کشور وجود دارد که برخی از آنها را ما و برخی دیگر را باید با کمک همسایه‌های خود برطرف کنیم.

وی با اشاره به مسئله سیاست خارجی در دولت یازدهم گفت: این دولت در مسیر تعامل صحیح، درست و سازنده با دیگر کشورها و بویژه همسایگان در چارچوب منافع ملی قدم برداشته و آن را ادامه خواهد داد. من به ملت ایران قول می‌دهم همانطور که تاامروز برای رفع تحریم‌ها در مسئله هسته‌ای قدم‌های اولیه را برداشته‌ایم، قدم‌های بعدی را نیز بر خواهیم داشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: سربازان دیپلماسی شما امروز در خط مقدم مذاکرات وین مشغول تلاش هستند. اگر دنیا قدر ملت ایران و بزرگواری این ملت و حقوق آنها را بداند، من معتقدم که به راحتی می‌توانیم در زمینه حقوق هسته‌ای این ملت و رفع تحریم‌ها قدم‌های اصلی و نهایی را برداریم.

کد N344464