پنتاگون : ارتش عراق در حال تقویت نیروهای خود برای مقابله با داعش است

عراق,داعش

تهران- ایرنا- پنتاگون شب گذشته (سه شنبه) اعلام کرد : ارتش عراق در حال تقویت نیروهای خود برای دفاع از بغداد در مقابله با حمله گروهک تروریستی داعش است که از هفته پیش تاکنون مناطق گسترده ای از شمال عراق را به تصرف خود درآورده و به چند کیلومتری پایتخت رسیده است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه، ˈجان کربیˈ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: ما برای اینکه نیروهای مسلح عراق در حال تقویت مقاومت و تجهیزات دفاعی خود به ویژه در بغداد و اطراف آن است دلیل داریم و این امر دلگرم کننده است.

وی افزود : همچنین استقبال شهروندان شیعه برای حمایت داوطلبانه از نیروهای دولتی در مقابله با گروه های تروریستی نشان دهنده این است که ارتش تمایل به دفاع از پایتخت دارد.

گروهک تروریستی داعش که هفته گذشته حمله خود به عراق را آغاز کرد، در حال حاضر در حال پیشروی به سمت شهر بعقوبه در60 کیلومتری بغداد است. این گروهک روز گذشته دومین گذرگاه مشترک عراق با سوریه را به تصرف خود در آورد.

ˈنوری المالکیˈ نخست وزیر نیز به دنبال حوادث اخیر، دستور برکناری شماری از افسران عالی رتبه ارتش را صادر کرد.

این اولین حمله داعش به بعقوبه مرکز استان دیاله از ابتدای حمله این گروهک تروریستی به سراسر عراق در هفته گذشته است که طی آن مناطق گسترده ای از شمال عراق به ویژه موصل در350 کیلومتری شمال عراق و تکریت در160 کیلومتری شمال بغداد را به تصرف خود در آورده است.

پس از گذشت یک هفته از سقوط موصل و شهرهای دیگر، نوری المالکی شماری از افسران عالی رتبه ارتش را برکنار کرد و یکی از آنها را به دادگاه نظامی ارجاع داد.

رسانام** 1453**1485 ** 1064
کد N344383