سفیر عراق در آمریکا: از تومور جهانی داعش هزاران بن لادن ظهور می‌کند

عراق

سفیر عراق در آمریکا با اعلام اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا نگران سیاست‌های داخلی عراق است، نسبت به ظهور هزاران تن شبیه به اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده از بطن "تومور جهانی داعش" هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه دیلی میل، لقمان الفیلی، سفیر عراق در آمریکا گفت: در صورتیکه گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) متوقف نشود، به یک تهدید تروریستی جهانی بدل می‌شود و هزاران اسامه بن لادن از قبل این گروه شکل می‌گیرد. داعش همه را می‌کشد و تنها به دنبال تخریب است. آنچه که ما امروز در عراق شاهد آن هستیم، یک تهدید آشکاراست.

الفیلی در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان گفت: در حالیکه بغداد در آتش حملات داعش می‌سوزد، باراک اوباما ساده‌لوحانه به مسائل بی‌اهمیت و ناچیز چون سیاست‌های داخلی عراق توجه دارد.

وی افزود: چه کاخ سفید درباره همکاری محدود با ایران درباره مساله عراق تصمیم‌گیری کند یا خیر، عراق به کمک فوری نیازمند است. ما گفته‌ایم که نیازمند تقویت ارتش عراق با هواپیماهای جنگنده، هلیکوپترهای آپاچی و سایر تجهیزات هستیم. دولت هم‌اکنون این فوریت را می‌داند. آنچه که آن‌ها می‌گویند تمایل به کمک کردن است اما ما خواهان کمک فوری هستیم و نمی‌توانیم تا فردا صبر کنیم. تصمیم‌گیری باید اتخاذ شود. به عقیده من، فوریت حضور نیرو در عراق گزینه‌های کمتر و رادیکالی را پیش روی ما می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N344299