محمدی ری‌شهری:

مسلمانان بیش از هر وقت نیاز به بصیرت، آگاهی و وحدت دارند

سیاسی

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)گفت: همه مسلمانان بر اساس آموزه‌های قرآن کریم با یکدیگر برادر هستند و در جهان امروز بیش از هر وقت دیگر به بصیرت، آگاهی و وحدت دارند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محمدی ری شهری در دیدار جمعی از علمای اهل سنت سلیمانیه عراق با استناد به روایتی از امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام گفت: حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه خطبه‌ای به نام خطبه " قاصعه" دارند که ایشان در آنجا صحبت از دو انقلاب می‌کنند که در تاریخ قبل از اسلام اتّفاق افتاده است. که وقتی طرفداران ادیان آسمانی درکنار هم بودند از بهترین زندگی‌ها برخوردار بودند، اما وقتی که آنها متفرّق شدند و به جان هم افتادند مبتلا به بدترین شرایط زندگی شدند.

وی افزود: «قیاصره» و «اَکاسره» که برآنها حکومت کردند و این نتیجه اختلافشان بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) این امید پدید آمد که مسلمانان در کنار هم قرار می‌گیرند و برترین قدرت جهان خواهند شد.

تولیت آستان مقدس عبدالعظیم الحسنی (ع) گفت: به همین جهت دشمنان اسلام به فکر افتادند که بهترین راه برای ضربه زدن به قرآن و اسلام و به پیکر جوامع اسلامی ایجاد اختلاف میان آنهاست و این سیاست را با برنامه ریزی رذیلانه‌ای اجرا کردند و همچنان نیز در حال اجرای آن هستند.

محمدی ری‌شهری تصریح کرد: متأسفانه در رسانه‌های غربی یک مُشت افراد مُزدور تحت تأثیر آنها قرار گرفتند و کسانی که نه مسلمان هستند و نه اعتقادی به اسلام دارند و کارهایشان نشان می‌دهد که نه به شیعه رحم می‌کنند و نه به سنّی رحم می‌کنند و همچنین نه به عالِم سنّی احترام می‌گذارند و نه به عالِم شیعه، به عنوان مسلمان خود را معرفی می‌نمایند.

وی با اشاره به فاجعه اخیر اتفاق افتاده در شهر موصل گفت: این مسایل واقعاً انسان را تکان می‌دهد که 1700 دانشجو را آورده‌اند و همه را کشته‌اند، دانشجویان جوان بی گناه که در حال تحصیل هستند همه آنها را کشته‌اند و عکس‌هایشان را نشان دادند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث گفت: در شرایط فعلی علمای اسلامی که مردم به آنها اعتقاد دارند و دنباله رو آنها هستند، باید همه را به وحدت دعوت کنند و عملاً در کنار هم قرار بگیرند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) بیان کرد: به رغم خواسته‌های آنها، این وعده خداست در قرآن کریم خداوند متعال وعده داده که « لیظهره علی الدّین کلّه»، آینده جهان از آن اسلام است و آینده جهان، پیروزی اسلام بر همه ادیان است و در این وعده حق، شکی نیست که امیدواریم آن روز نزدیک باشد انشاءالله.

محمدی ری شهری گفت: البته این توطئه‌ها برای همین است که آن روز را عقب بیندازند، ولی به خواست خداوند سبحان این‌ها همه سبب می‌شود که آن روز نزدیک‌تر شود.

وی در این دیدار همچنین با اشاره به فعالیت‌های مبارزاتی مردم کردستان عراق از قبل از انقلاب اسلامی ایران گفت: مردم شریف کردستان، یک مردم مبارزی هستند که مبارزه آنها مربوط به اکنون نیست و از قبل از انقلاب اسلامی ایران، مردم کرد مبارز بودند به همین جهت حتی پدر آقای مسعود بارزانی را تبعید کرده بودند به ایران و آن موقع هم با رژیم شاه و با رژیم‌های مستکبر مشکل داشتند.

در ابتدای این دیدار چند تن از علمای اهل سنت کردستان عراق ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص وحدت علمای اسلامی، پیشنهاداتی را در خصوص ایجاد ارتباطات و تعاملات گسترده‌تر با آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام و دانشگاه قرآن و حدیث مطرح کردند.

انتهای پیام

کد N343779