بیانیه کانون مداحان درباره تحولات عراق

سیاسی

شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب در خصوص حمله گروه موسوم به داعش به شهر موصل عراق و کشتار بیرحمانه مردم بیگناه بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این بیانیه آمده است:

«بسمه تعالی

وَمِنَ النَّاسِ مَنْ یُعْجِبُکَ قَوْلُهُ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَیُشْهِدُ اللَّهَ عَلَی مَا فِی قَلْبِهِ وَهُوَ أَلَدُّ الْخِصَامِ (204) وَإِذَا تَوَلَّی سَعَی فِی الْأَرْضِ لِیُفْسِدَ فِیهَا وَیُهْلِکَ الْحَرْثَ وَالنَّسْلَ وَاللَّهُ لَا یُحِبُّ الْفَسَادَ (205) وَإِذَا قِیلَ لَهُ اتَّقِ اللَّهَ أَخَذَتْهُ الْعِزَّةُ بِالْإِثْمِ فَحَسْبُهُ جَهَنَّمُ وَلَبِئْسَ الْمِهَادُ (206)

و از میان مردم کسی است که در زندگی این دنیا سخنش تو را به تعجب وا می دارد و خداوند را بر آنچه در دل می‌دارند گواه می‌گیرد حال آنکه او سخت‌ترین دشمنان است و چون برگردد (یا به ریاست رسد) کوشش می‌کند که در زمین فساد کند و نسل را نابود سازد و خدا تباهکاران را دوست ندارد و از میان مردم کسی است که جان خود را برای طلب خشنودی خدا می‌فروشد و خدا نسبت به این بندگان مهربان است. (سوره بقره)

فاجعه اسفبار حمله گروه تروریسی داعش و سکوت مرگبار و معنی‌دار سازمان ملل و سازمان حقوق بشر که همواره شاهد سکوت آنان در کشتار مسلمانان کشورهای اسلامی نظیر فلسطین، بحرین، میانمار و دیگر ملل اسلامی بوده‌ایم، باعث گسترده شدن این نسل‌کشی و قتل عام ظالمانه شده است.

بی‌شک در پشت پرده این جنایات دست حمایت جریان استکبار و ایادی و نوکران سرسپرده آنها و سازمان‌های بین‌المللی نهفته است. علیرغم همه ادعاهای حقوق بشری جهان معاصر که توسط برخی از کشورهای غربی با بوق و کرنا مطرح می‌شود، هم‌اکنون در شهر موصل عراق، یکی از خشونت‌بارترین فرازهای تاریخ معاصر در حال وقوع است که با کمال تاسف کمترین صدا از جانب مدعیان دروغین حقوق بشر به گوش نمی‌رسد.

بی‌تردید یکی از اهداف این کشتارها، از بین بردن اسلام ناب محمدی و روی کار آمدن اسلامی دروغین که توسط این گروه‌های خونخوار تروریستی در حال ترویج است می‌باشد؛ چه آنکه امروزه آوازه اسلام، کشورهای مختلف جهان را فرا گرفته و امواج خروشان بیداری اسلامی، صحنه خاورمیانه و شمال آفریقا را دگرگون ساخته است. از این‌رو قدرت‌های سلطه‌طلب استکباری می‌کوشند با پرورش تروریست و تحریک عناصر تندروی کشورها، به سرکوب و نابودی اسلام واقعی بپردازند.

به راستی در دنیایی که فریاد حقوق بشر و آزادی بیان، گوش‌ها را کر کرده، این‌گونه ظلم و ستیز و مبارزه با آزادی دینی با بی‌توجهی رسانه‌های جهانی چه توجیهی دارد؟! گناه مسلمانانی که می‌خواهند صرفا به اعمال دینی خود بپردازند، چیست؟! و نیز آیا وقت آن نیست که مجامع بین‌المللی و در رأس آن شورای امنیت سازمان ملل متحد با این حوادث اسفناک مقابله کنند؟!

امروز فاجعه داعش نه تنها مساله جهان اسلام، بلکه مساله تمامی ملت‌ها و اقوام و طوایف بیدار، حق‌جو و عدالت‌طلب دنیای امروز است. در طول تاریخ بشریت فرجام چنین فجایا و جنایات هولناکی جز افول ملت‌ها و عقب‌افتادگی بشر از سیر تکاملی خود نبوده و از سوی دیگر جز تباهی و نکبت برای گروه‌های یاغی و زورگو به ارمغان نیاورده است؟!

شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و تشکل‌های شاخص ضمن محکومیت شدید این‌گونه رفتارها، از سازمان کنفرانس اسلامی و تمامی نهادهای بین‌المللی می‌خواهد در اقدامی عاجل، جدی و قاطعانه به این نوع برخوردها پایان دهند.

ما با تجدید بیعت با ولی امر زمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جنایات کثیف جریان‌های تکفیری و سلفی‌گری را محکوم می‌کنیم و آماده هر گونه فداکاری برای دفاع از فرهنگ عاشورایی اهل‌البیت علیهم‌السلام و جان و عزت مسلمانان هستیم.

مسلمانان جهان بدانند همانطور که رهبر مسلمین جهان، مقام معظم رهبری مدظله العالی فرمودند: «دل استکبار جهانی، با اسلام انقلابی و اسلام به پا خاسته عزت‌طلب صاف نخواهد شد. مسلمان تا مسلمان است، در چشم آنها مبغوض و مورد کینه است».

و خداوند مسلمانان را در قرآن وعده داده است که «إِن الله علی نَصرِهم لقدیر» پس آگاه باشید بدون تردید پیروزی از آن مسلمانان حق‌جو و حق‌طلب خواهد بود، نه مسلمان‌نماهایی که از مکاتب آمریکایی و صهیونیستی الگو می‌گیرند و البته همانند سراب، محو و نابود خواهند شد.

شورای مرکزی هیئات مذهبی

کانون مداحان و شعرای آیینی

تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب»

انتهای پیام

کد N343778