اخبار عراق/

آزادی یک روستا در کرکوک از لوث داعش/درخواست معاون رئیس جمهوری عراق از آمریکا

تحرکات داعش در عراق‬

رسانه های عراقی از آزادی یک روستا در کرکوک از لوث داعش و درخواست معاون رئیس جمهوری این کشور از آمریکا برای حمایت موثرتر از عراق خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الفرات، یک منبع امنیتی در کرکوک اعلام کرد: نیروهای پیشمرگه روستای بشیر در جنوب کرکوک را از اشغال داعش آزاد کردند.

از سوی دیگر دفتر خضیر الخزاعی معاون رئیس جمهور عراق بیان کرد: خضر الخزاعی معاون رئیس جمهوری عراق با بریت مک ورک و استفان پکرافت در بغداد تحولات امنیتی و سیاسی را مورد رایزنی قرار داده است.

در بیانیه دفتر الخزاعی آمده است: در این دیدار تحولات امنیتی و سیاسی و راههای مقابله با خطر تروریسم و گروههای مسلحی که امنیت عراق و منطقه را تهدید می کنند مورد رایزنی قرار گرفت و الخزاعی از دولت آمریکا خواست که در جنگ با گروههای تروریستی همکاری قوی تری با عراق داشته باشد.

الخزاعی اعلام کرد: اوضاع در عراق نیاز به همکاری مفید و سریع میان عراق و آمریکا و همه دنیا برای مقابه با تروریسم و نابودی آن و حفظ و ثبات عراق و منطقه است.

وی از باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا خواست که دخالت کند و موضع روشن در قبال دخالت منفی برخی کشورها در امور عراق اتخاذ کند.

الخزاعی بیان کرد: ریاست جمهوری به اجرای قانون اساسی تمایل دارد و ملزم به مدتی که قانون اساسی برای برپایی جلسه پارلمان مشخص کرده، است و موعد اولین نشست را برای اتخاذ تفاهم میان گروههای سیاسی برای تشکیل دولت قوی مشخص خواهد کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا نیز بر حمایت آمریکا از عراق و حفظ امنیت و ثبات آن تاکید کرد.