کره شمالی تمرین نظامی مشترک آمریکا- کره جنوبی را محکوم کرد

کره شمالی,کره جنوبی

تهران -ایرنا- کره شمالی مانور نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا را محکوم کرد و گفت که بازدارندگی هسته ای پیونگ یانگ با هرگونه تهدید علیه این کشور مقابله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، ارتش کره جنوبی در حال برگزاری رزمایش و تمرین نظامی چهار هفته ای با آمریکا در مرکز آموزشی ملی در فورت ایروین کالیفرنیا است.

این رزمایش و تمرین نظامی قرار است اول ژوئیه پایان یابد.این اولین رزمایش از این نوع در خاک آمریکا میان این دو کشور محسوب می شود.

روزنامه ˈرودونگ سینمونˈ ارگان کره شمالی با محکوم کردن این رزمایش و تمرین نظامی مشترک امریکا و کره جنوبی،خاطر نشان کرد که این اقدام مشترک واشنگتن و سئول تمرینی برای حمله به کره شمالی است.

این روزنامه می افزاید:آمریکا به دنبال رسیدن به اهداف خود از طریق اقدام نظامی است و این مساله در کانون سیاست خارجی باراک اوباما قرار داشته است ، اما بازدارندگی هسته ای قدرتمند کره شمالی از آسمان، زمین و دریاهای این کشور حفاظت می کند.

این روزنامه بر این موضوع تاکید کرد که توانایی هسته ای کره شمالی از این کشور در برابر هرگونه اقدام تحریک آمیز دفاع می کند.

تنش ها میان کره شمالی و کره جنوبی همچنان ادامه دارد و نشانه ای از اینکه روابط میان دو کشور بهبود یابد و لفاظی های تند و تهدیدهای دو طرفه پایان یابد، مشاهده نمی شود.

اعضای مذاکرات شش جانبه با هدف خلع سلاح هسته ای کره شمالی نیز تلاش کرده اند راهی برای از سرگیری مذاکرات پیدا کنند تا هم روابط میان دو کره بهبود یابد و هم از تنش ها در شبه جزیره کره کاسته شود.

پیشتر نماینده هسته ای ارشد کره جنوبی گفته بود که آمریکا، چین و کره جنوبی در مورد مطرح کردن شروطی برای ازسرگیری مذاکرات شش جانبه بحث می کنند.

رسانام**9234** 1447**1010
کد N343153