ترکیه خواستار خروج اتباع این کشور از بصره شد

عراق,داعش

آنکارا-ایرنا- وزارت خارجه ترکیه روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای از اتباع این کشور خواست شهر ˈبصرهˈ در عراق را نیز ترک کنند.

به گزارش ایرنا ، وزارت خارجه ترکیه در پی تشکیل نشست ˈمیز بحران عراق ˈ با حضور برخی از وزرای این کشور در این وزارت خانه در این بیانیه اعلام کرد که اتباع این کشور هر چه زودتر شهر بصره در جنوب عراق را نیز ترک کنند.

در پی اشغال کنسولگری ترکیه در موصل در شمال عراق توسط گروه تروریستی داعش و ربودن 49 نفر از دیپلمات ها و خانواده های آنان ، میز بحران عراق در وزارت خارجه ترکیه با حضور وزرایی همچون وزیر خارجه ، اقتصاد ، انرژی و منابع طبیعی و برخی از مقامات نظامی این کشور دایر شد.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه به علت تشدید بحران در مناطق مختلف عراق ، میز بحران عراق در وزارت خارجه ترکیه یکبار دیگر در مورد وضعیت استان های مختلف این کشور ارزیابی های را انجام داده ، آمده است : در راستای ارزیابی های انجام شده هشدارهای امنیتی ترکیه شامل شهر بصره نیز می شود.

وزارت خارجه ترکیه پیشتر در بیانیه ای از اتباع این کشور که در شهرهای ˈ موصل ،کرکوک، صلاح الدین، دیاله، الانبار و بغداد ˈ اقامت دارند خواستار ترک این شهرها شده و در مورد سفر نکردن اتباع ترک به عراق به ویژه به شهرهای یاد شده هشدار داده بود.

ˈناجی کوروˈ معاون وزیرخارجه ترکیه نیز امروز در گفت وگو با خبرنگاران وضعیت شهر بصره را بحرانی عنوان کرده بود.

خاورم**2012** 230 **1010
کد N343138