۰

دبیرکل مجمع جهانی تقریب، جنایت‌های داعش در عراق را محکوم کرد

  • ۴۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، اقدامات جنایتکارانه تکفیری‌های داعش در عراق و قتل و کشتار مردم بی گناه را محکوم کرد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، اقدامات جنایتکارانه تکفیری‌های داعش در عراق و قتل و کشتار مردم بی گناه را محکوم کرد کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن بیانیه آیت‌الله اراکی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

توطئه‌هایی که امروز علیه عراق و مردم عراق صورت می‌گیرد حلقه‌ای جدید از سلسله توطئه‌های استکبار جهانی و هم پیمانانش علیه مردم منطقه از سویی و حاکمان ظالم و مزدورانی که اقدام به جنایت و سرقت اموال مردم منطقه می‌کنند از جهتی و خطیبان و سلاطین و علمای بدطینت از سوی دیگر است.

مردم عراق و رهبران دینی و سیاسی قدرتمند آن به اذن خداوند و با وحدت و عزم و اراده بیشتر و با هدف ایجاد عراقی متحد و منسجم از همه طوایف مذاهب و دین و نژاد قادر هستند این مرحله را پشت سر گذارند؛ ارتش و مردم قهرمان و مؤمن عراق، تکفیری‌های وحشی داعش را نابود خواهند کرد، تا عبرتی باشد برای تمامی کسانی که قصد تجاوز به عراق و مردم و مقدسات آنان را دارند. اقدامات ارتش و مردم عراق موجب پشیمانی هم پیمانان بین المللی و داخلی تروریست‌ها خواهد شد که در گناه تکفیری‌های تروریست شریک شده‌اند و جز خفت و ننگ و عار چیزی برای خود ندارند.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام می‌کند، اقدامات جنایتکارانه تکفیری‌های داعش در عراق و قتل و کشتار مردم بی گناه از بارزترین مظاهر محاربه با خدا و رسول اکرم (ص) و فساد بر روی زمین است و بر همه کسانی که توانایی دارند واجب است که طبق کتاب خدا و سنت رسول اکرم(ص)، و اجماع علمای همه مذاهب، از مردم و دولت عراق در دفاع از جان و مال و آبرویشان حمایت کنند.

ملتمسانه از خداوند سبحان می‌خواهیم که بر مردم عراق منت نهد و آنان را بر دشمنانش پیروز گرداند و امنیت و ثبات را به همه بخش‌های آن بازگرداند و از او می‌خواهیم که بر مردم فلسطین با پیروزی آنان علیه رژیم صهیونیستی منت نهد و نیز بر تمامی امت اسلامی با وحدت کلمه و عزت و سربلندی و پیروزی بر دشمنانش منت گذارد و خداوند شنونده و اجابت کننده است.

محسن اراکی

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی»

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.