نماینده مردم نایین در مجلس:

دولتمردان به نامه ها و تذکرات نمایندگان توجه کنند

نطق میان دستور

تهران – ایرنا – نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانیکه که نامه ها و تذکرات شفاهی نمایندگان مورد بی توجهی قرار می گیرد وبه آنها ترتیب اثری داده نمی شود، آنها مجبور به استفاده از حق قانونی خود در قانون اساسی یعنی سوال و یا استیضاح می شوند.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، حمیدرضا طباطبایی نائینی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در ابتدا اقدامات وحشیانه گروه تروریستی داعش را محکوم و از خداوند منان برای همه خدمتگذاران نظام جمهوری اسلامی بویژه رهبر معظم انقلاب طول عمر مسئلت کرد.

وی در ادامه به گلایه های رئیس جمهوری و برخی وزرا از تعداد بالای سوالات نمایندگان از دولتمردان اشاره کرد و افزود: وظیفه نماینده این است که نقاط تاریک و اشکالاتی که در کشور و حوزه انتخابیه می بیند رابه دولتمردان نشان دهد.

طباطبایی نایینی گفت: زمانی که نامه ها و تذکرات شفاهی نمایندگان مورد بی توجهی قرار می گیرد وبه آنها ترتیب اثری داده نمی شود، نمایندگان مجبور به استفاده از حق قانونی خود در قانون اساسی می شوند وما مجبور به سوال یا استیضاح می شویم، تقاضا می کنم که دولتمردان به نامه و تذکرات نمایندگان توجه کنند.

نماینده مردم نایین در بخش دیگری از نطق خود در ارتباط با مشکلات حوزه های انتخابیه خود گفت: سال ها است که گازرسانی به شهرستان خور و بیابانک و انارک به اجرای خط یازدهم سراسری موکول شده و مکاتبات و تذکرات نمایندگان در این موضوع فایده ای نداشته است.

وی افزود: از وزیر نفت تقاضا می کنم که به این موضوع توجه کند و بیش از یک سوم جغرافیای استان اصفهان که فاقد این نعمت است را با انتقال خط یازدهم و اجرای آن از نعمت گاز بهره مند سازد.

طباطبایی نایینی با بیان اینکه تامین آب مورد نیاز شهرستان نایین یکی دیگر از مشکلات این حوزه انتخابیه است، گفت: در دولت گذشته مطالعات و دو مصوبه هیئت وزیران در ارتباط با تبدیل شهرستان نایین به بندر خشک صورت گرفته است ولی متاسفانه در مدیریت جدید استان به آن توجهی نشده و آنچه که شنیده ام این است که قرار است این طرح به شهرستان دیگری منتقل شود، از استانداراصفهان و وزیر کشور مصرانه تقاضا می کنم مطالعات ومصوبات گذشته را مورد توجه قرار دهد و این طرح هرچه سریعتر اجرا شود.

وی در ادامه به نابودی برخی اماکن تاریخی شهرستان های خور و بیابانک اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دولت قبلی روسای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شخصیت های سیاسی بودند، بزرگترین و تاریخی ترین اماکن در شهرستان خور و بیابانک و انارک به اماکنی با فرسایش و خاک تبدیل شده است.

نماینده مردم نایین در مجلس با بیان اینکه مدت هفت سال است که مجتمع پتاس مجتمع با اعتباری بیش از 100 میلیارد تومان ساخته شده ولی از بهره برداری خبری نیست، گفت: به صورت تبلیغاتی چند سال پیش کارخانه پتاس افتتاح می شود ولی پس از دو روز تعطیل می شود، اختلاف بین پیمانکار و مدیریت محل باعث تعطیلی این مجتمع شده است.

وی گفت: سوء مدیریت در وزارت صنعت معدن و تجارت باعث شده است تا این سرمایه ملی با خسارت های بسیار زیادی مواجه شود و از وزیر می خواهم این بحث را خاتمه دهد و در سالی که باید به تولید ملی توجه شودتدابیری اتخاذ کند تا این کارخانه بعد از چند سال راه اندازی شود.

طباطبایی نایینی در پایان نطق خود گفت: مدارس غیر انتفاعی تهران و سایر مدارس غیرانتفاعی کشور تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده نه محل فرهنگ و از آقای وزیر تقاضا می کنیم به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

سیام**1058 ** 1418
کد N342634