محسنی‌گرکانی:

چرا مسئولان فقط معلول‌ها را به‌گوش مردم می‌رسانند؟

سیاسی

رییس دیوان عالی کشور گفت: دولت در برابر آنانی که به اقتصاد کشور ضربه می زنند و رکود اقتصادی به وجود می آورند جدی برخورد کند. با مفاسد اخلاقی و فرهنگی مبارزه کند و قانون عفاف و حجاب را عملیاتی نماید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسنی گرکانی اظهار کرد: چرا علت‌یابی از حواث نمی‌شود؟ امروزه در روزگار ما پیوسته در رسانه ها و مطبوعات و سایت های خبری با خبرهایی برخورد می کنیم که سطح آبهای زیرزمینی کاهش پیدا کرده و کم آبی 11 استان را فرا گرفته است و هشدار داده می شود و گاهی از جیره‌بندی آب کلان شهرها خبر داده می شود. چرا مسئولان ما علت‌یابی نمی کنند و فقط معلول‌ها را در رسانه‌ها بگوش مردم می‌رسانند؟

رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: گاهی هم از مفاسد اقتصادی در سطح مسئولین و غیر مسئولین و آنان که بی رحمانه به اقتصاد کشور ضربه می زنند خبر رسانی می کنند که گاهی اقتصاد کشور را به رکود می‌کشانند. از معوقات بانکها ضربه دیگری بر اقتصاد کشورمان وارد

می‌شود. مستضعفین جامعه با گرانی طاقت فرسا روبرو هستند.

محسنی‌گرکانی افزود: فسادهای فرهنگی آشکار و پنهان در فضای کشور یک مرکب لجام گسیخته است که با نظام اسلامی کشور منافات جدی دارد. عدم دسترسی مردم به مسئولان اجرائی و قضایی برای حل مشکلات مهم شان از سوی دیگر. این گونه حوادث معلول علت هایی است که اگر با نظارت دقیق بررسی شود می‌تواند گشایشی در حل مشکلات ذکر شده باشد. رسانه های عمومی همواره از معلول ها سخن می گویند و اصلاً علت یابی به طور کلی به فراموشی سپرده شده است. حال آنکه قرآن کریم برای مسلمانان علت و معلول حوادث مثبت و منفی را بطور روشن و صریح بیان کرده است.

وی با قرائت آیه 69 سوره اعراف بیان کرد: خداوند در این آیه شریفه می فرماید اگر مردمی که در آبادی‌ها (شهرهای بزرگ و کوچک) روی این کره زمین زندگی می کنند به جای طغیان، سرکشی و انحصار طلبی و زیاده خواهی، ظلم و فساد، ایمان و تقوای الهی پیشه می کردند نه تنها مورد خشم و مجازات خدای متعال واقع نمی شدند، بلکه درهای برکات آسمان و زمین را به روی آنها می گشودیم.

رییس هیات عمومی دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: مسلمانان به کیفیت و کمیت خود توجه داشته باشند. یک میلیارد و 650 میلیون نفر مسلمان در جهان وجود دارد. همه پیرو مکتب توحیدند اگر همه به ریسمان محکم قرآن مستمسک باشند هرگز گروه تروریستی داعش خون بی گناهان را نمی تواند بریزد. توانایی نداشت در یک دفعه خون دانشجویان مسلمان را بریزد؛ لذا دولت محترم علت های فساد را رصد کند.

وی بیان کرد: وظیفه مردم است با دولت محترم در این زمینه همکاری و پشتیبانی کنند دولتی که خود را آماده خدمت به مردم کرده و خود را در خدمت به مردم قرار داده دلواپسی ندارد.

انتهای پیام

کد N342629