مقررات سربازگیری در ارتش چین تسهیل می‌شود

سیاسی

یکی از روزنامه‌های چین در گزارشی نوشت، ارتش این کشور با کم کردن پذیرش افراد بدون دیپلم متوسطه به دنبال تغییر در نحوه سربازگیری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش چین به دنبال پذیرش داوطلبان تحصیل کرده است و در راستای تحقق اهداف خود حداقل‌های لازم برای جذب از جمله قد، وزن و دید را متعادل‌تر کرده است.

چین بزرگترین ارتش جهان را با 2.3 میلیون زن و مرد دارد و هزینه‌های دفاعی آن پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. در یک دهه گذشته نیزاقداماتی را برای مدرنیته کردن، ساخت تسلیحات جدید و ترقی و به‌روز کردن نیروهایش انجام داده است.

روزنامه چاینا دیلی به نقل از دفتر امور جذب سرباز برای ارتش خلق چین نوشت: ارتش آزادی‌بخش خلق چین حداقل قد برای سربازگیری را کاهش داده، حداکثر وزن محدود را افزایش داده، استانداردهای دید را کم کرده و افرادی را که قبلا خالکوبی داشتند و نمی‌توانستند وارد خدمت سربازی شوند، به خدمت می‌گیرد.

این روزنامه نوشت: به خدمت گرفتن سربازان با کفایت یک فاکتور مهم در ایجاد ارتشی با قابلیت و قوی است. ارتش چین همچنین افرادی با بیماری‌های روانی از جمله شیزوفرنی، افسردگی و ناتوانی دو قطبی را از خدمت معاف کرده است.

در شهرهای پکن، تیانجین، شانگهای و کونگ تینگ افرادی برای خدمت سربازی جذب خواهند شد که دیپلم متوسطه دارند و در سایر مناطق به تدریج افرادی که دیپلم ندارد، از خدمت سربازی کنار گذاشته می‌شوند.

انتهای پیام

کد N342595