در تذکرات شفاهی نمایندگان مطرح شد؛

انتقاد یک نماینده مجلس از حضور امیر عبداللهیان در مراسم تحلیف رئیس جمهور مصر/ نام خون آشامان اقتصادی اختصاری اعلام نشود

مجلس

نماینده مردم لردگان در تذکری شفاهی از حضور معاون عربی افریقایی وزارت امور خارجه در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید مصر انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، جلیلی سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با انتقاد از حضور معاون وزیر امور خارجه در مراسم تحلیف رئیس جمهور مصر گفت: این حرکت خلاف منویات انقلاب اسلامی است. این حکومت با کودتا روی کار آمده است و اگر توجیه آقایان این است که رئیس جمهور یک کشور با انتخاب مردم سر کار آمده است بنده اذعان می کنم انتخابات در این کشور توسط حکومت کودتا اجرا شد.

وی افزود: خروجی این انتخابات انتخاب یک رئیس جمهور غیر قانونی بود و نباید نماینده ایران در این مراسم شرکت می کرد.

همچنین ابراهیم نکو نماینده مردم ورامین در مجلس در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: لطفا نسبت به وضعیت اسفناک طلاق در کشور توجه داشته باشید و دستورات لازم را صادر کند آمار طلاق بسیار بالا رفته است و وقت آن رسیده است که سازمان جوانان را از وزارتخانه ناتوان ورزش و جوانان جدا کرده و وزارت خانواده تشکیل شود.

این نماینده مجلس همچنین از هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواست جلوی اهانت به دولت را در مجلس شورای اسلامی بگیرد و گفت: بی انصافان بدانند شهدا به ویژه شهدای مجلس نظاره گر رفتار آنهاست.

عضو کمیسیون اقتصادی همچنین از دستگاه قضا خواست نام خون آشامان اقتصادی را با حروف اختصاری بیان نکند چراکه مردم این شیوه را توهین به خود تلقی می کنند.

در ادامه تذکرات شفاهی محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان از فتوای علمای شیعه برای حکم جهاد علیه تروریست های داعش تشکر کرد و افزود: شیعه و سنی در کنار هم در مقابل داعش هستند.

وی همچنین در تذکری خطاب به دولت گفت: دولت با تلاش در مهار تورم موفق بود اما واقعیت تلخ آن است که رکود کم نشده بلکه افزایش یافته و تیم اقتصادی همانگونه که برای مهار تورم تلاش کرد باید برای مهار رکود و ایجاد فضای کسب و کار مناسب تلاش کند.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: ظرف دو سه ماه گذشته شاهد افزایش حقوق بی رویه و تا 70 درصدی عده ای از کارکنان دولت بوده ایم این در حالی است که قشر تحصیلکرده با حقوق پایین درآمد آن چنانی ندارد.

علاوه بر این حسین گروسی نماینده مردم شهریار با اشاره به دیدار روز گذشته 12 عضو فراکسیون شاهد و ایثار گر مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری گفت: از مقام معظم رهبری که این وقت را در اختیار ما گذاشتند تشکر می کنم و اعلام می کنم ما فرزندان شهدا تنها در سایه ولایت هستیم و در کارهای خود مشکلات کشور و دغدغه های رهبری و دولت را در دستور کار قرار می دهیم.