حماس: نتانیاهو مراقب عواقب اقداماتش باشد

به دنبال بازداشت بیش از 100 تن از اعضای حماس توسط رژیم صهیونیستی، جنبش حماس اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو باید پیش از دست زدن به این جنایت‌ها، عواقب آن‌ها را در نظر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری المیادین، سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد: ما از تهدیدات اسرائیل نمی‌ترسیم و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باید پیش از دست زدن به جنایت‌ها، عواقب آنها را در نظر بگیرد.

نتانیاهو عصر دوشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی پس از نشست کابینه رژیم صهیونیستی در خصوص ربوده شدن سه شهرک نشین اسرائیلی گفته بود: ما در حال حاضر بیش از 100 تن از اعضای حماس را بازداشت کرده و همچنان به اقدامات مهم‌تری دست خواهیم زد.

وی هشدار داده بود: هرکسی که به اسرائیل لطمه بزند، ارتش اسرائیل نیز به وی لطمه خواهد زد.

از سوی دیگر جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: بازداشت رهبران حماس از جمله رئیس شورای قانونگذاری فلسطین از سوی اسرائیل نقض آشکار معاهده‌ها و قوانین بین‌المللی و همچنین اقدامی بزدلانه است که بی‌خردی رهبران اسرائیلی را نشان می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: بازداشت رهبران فلسطینی و به گروگان گرفتن آن‌ها از سوی اسرائیل هیچ‌گونه هدفی را برای آن‌ها محقق نخواهد کرد بلکه پایداری و ثبات ما را برای رسیدن به خواسته‌هایمان می‌افزاید.

حماس همچنین از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا با چنین بازداشت‌های کورکورانه‌ای مخالفت کرده و به عملیات هماهنگی امنیتی با اسرائیل و دیدار با مسئولان اسرائیلی پایان دهد.

همچنین سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب نیز خواهان محکوم کردن این اقدام رژیم صهیونیستی و اتخاذ اقدامی فوری از سوی جامعه جهانی برای مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی شدند.

اخیرا به دنبال ربوده شدن سه شهرک‌نشین اسرائیلی در شهر "الخلیل"، رژیم صهیونیستی بیش از 100 تن از اعضای حماس از جمله رئیس شورای قانونگذاری فلسطین را بازداشت کرده است.

انتهای پیام

کد N342373