شیرمردی:

امام حسن مجتبی(ع)در تاریخ اسلام نقش تعیین کننده‌ای داشت

امام حسن ع

رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: امام حسن مجتبی(ع) با بزرگترین طاغوت عصر یعنی معاویه درگیر بودند و با همه این‌ها ابعاد ناشناخته‌ای از ایشان وجود دارد.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: امام حسن مجتبی(ع) با بزرگترین طاغوت عصر یعنی معاویه درگیر بودند و با همه این‌ها ابعاد ناشناخته‌ای از ایشان وجود دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سید یدالله شیرمردی گفت: امام حسن(ع) 10 سال امام بودند حدود 23 سال در دوران امامت پدرشان بودند و در جنگ‌های آفریقا، در فتح آفریقا، در فتح ایران و در جنگ صفین و جمل جزء سرداران بودند و نقش تعیین کننده داشتند و پایه پیروزی جنگ جمل ایشان بودند و در دوران جد بزرگوارشان حدود یک دهه عمر کردند.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران با ابراز تاسف از اینکه مردم و حتی علما و نخبگان اطلاعات کمی از ایشان دارند، افزود: به خاطر اینکه دنیای اسلام، دانشمندان و اندیشمندان شناخت بیشتری راجع به حضرت داشته باشند این کنگره برگزار می‌شود.

وی گفت: کنگره سبط النبی(ص) واقعا علمی است و الحمدلله مورد استقبال اندیشمندان، نویسندگان و علما قرار گرفته است.

شیرمردی گفت: ستاد نماز جمعه تهران به عنوان یکی از دستگاه‌های اصلی به صورت فعال در بخش بین الملل، اجرائیات و همه بخش‌ها با کنگره سبط النبی(ص) همکاری می‌کند و ستاد نماز جمعه در گذشته مسابقه‌هایی راجع به امام حسن(ع) برگزار کرد و در نماز جمعه شهرهای مشهد، قم، اصفهان، شیراز و دیگر شهرها چندین هزار جلد کتاب پخش کرد.

بر اساس این گزارش کنگره بین المللی "سبط النبی" با موضوع امام حسن مجتبی (ع) در روزهای اول و دوم تیرماه با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی به همت مجمع جهانی اهل بیت (ع) و جمعی از مجموعه‌های فرهنگی و دینی از جمله ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N342210