۰
شیرمردی:

امام حسن مجتبی(ع)در تاریخ اسلام نقش تعیین کننده‌ای داشت

  • ۱۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
امام حسن ع

رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: امام حسن مجتبی(ع) با بزرگترین طاغوت عصر یعنی معاویه درگیر بودند و با همه این‌ها ابعاد ناشناخته‌ای از ایشان وجود دارد.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: امام حسن مجتبی(ع) با بزرگترین طاغوت عصر یعنی معاویه درگیر بودند و با همه این‌ها ابعاد ناشناخته‌ای از ایشان وجود دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سید یدالله شیرمردی گفت: امام حسن(ع) 10 سال امام بودند حدود 23 سال در دوران امامت پدرشان بودند و در جنگ‌های آفریقا، در فتح آفریقا، در فتح ایران و در جنگ صفین و جمل جزء سرداران بودند و نقش تعیین کننده داشتند و پایه پیروزی جنگ جمل ایشان بودند و در دوران جد بزرگوارشان حدود یک دهه عمر کردند.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران با ابراز تاسف از اینکه مردم و حتی علما و نخبگان اطلاعات کمی از ایشان دارند، افزود: به خاطر اینکه دنیای اسلام، دانشمندان و اندیشمندان شناخت بیشتری راجع به حضرت داشته باشند این کنگره برگزار می‌شود.

وی گفت: کنگره سبط النبی(ص) واقعا علمی است و الحمدلله مورد استقبال اندیشمندان، نویسندگان و علما قرار گرفته است.

شیرمردی گفت: ستاد نماز جمعه تهران به عنوان یکی از دستگاه‌های اصلی به صورت فعال در بخش بین الملل، اجرائیات و همه بخش‌ها با کنگره سبط النبی(ص) همکاری می‌کند و ستاد نماز جمعه در گذشته مسابقه‌هایی راجع به امام حسن(ع) برگزار کرد و در نماز جمعه شهرهای مشهد، قم، اصفهان، شیراز و دیگر شهرها چندین هزار جلد کتاب پخش کرد.

بر اساس این گزارش کنگره بین المللی "سبط النبی" با موضوع امام حسن مجتبی (ع) در روزهای اول و دوم تیرماه با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی به همت مجمع جهانی اهل بیت (ع) و جمعی از مجموعه‌های فرهنگی و دینی از جمله ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.