رئیس‌جمهوری چچن استعفای وزیر امور خارجه اوکراین را خواستار شد

رئیس جمهوری چچن تاکید کرد، وزیر امور خارجه موقت اوکراین باید به دلیل توهینی که در جریان تظاهرات خارج از سفارت روسیه در کی‌یف به رهبری مسکو کرده، فورا استعفا دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، رمضان قدیرف، رئیس‌جمهور جمهوری خودمختار چچن در ایسنتاگرام خود نوشت: آندری دشچیتسیا، وزیر امور خارجه موقت اوکراین باید فورا استعفای خود را ارائه دهد. او هیچ گزینه دیگری ندارد.

وی افزود: اعتراضات در خارج از سفارت روسیه در کی‌یف و حمله به ساختمان این هیات دیپلماتیک کاملا مشخص می‌کند مردانی که در اوکراین زمام امور را به دست گرفته‌اند هیچ سررشته‌ای از معنای سیاست، دیپلماسی، اصول اخلاقی و یا اصول احترام متقابل میان سیاستمداران کشورهای مختلف که از سوی جامعه بین‌الملل به رسمیت شناخته شده‌اند، ندارند.

قدیرف ادامه داد: حتی مقام‌هایی که در کشورهای مختلف با یکدیگر سرجنگ دارند از چنین زبان زشت و زننده‌ای استفاده نمی‌کنند. دشچیتسیا به کل مردم روسیه و روسیه کبیر توهین کرده است. او باید پاسخگوی این مساله باشد.

نمایندگان ارشد پارلمان روسیه نیز اخیرا از دولت اوکراین خواستند تا وزیر امور خارجه این کشور را به دلیل توهینی که اخیرا در جریان یک تظاهرات خشونت‌آمیز در نزدیک سفارت روسیه در شهر کی‌یف علیه ولادیمیر پوتین کرد و وی را یک "کله‌پوک" خواند، اخراج کند.

انتهای پیام

کد N342209