آمادگی خلیفه حفتر برای تصرف طرابلس/ادامه درگیری‌های مسلحانه در بنغازی لیبی

سیاسی

منابع امنیتی لیبی از ادامه درگیری‌ها میان نیروهای حامی خلیفه حفتر با افراد مسلح وابسته به گروه "انصار الشریعه" در بنغازی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع امنیتی لیبی اعلام کردند که درگیری‌ها میان نیروهای حامی خلیفه حفتر، فرمانده سابق نیروهای زمینی "ارتش ملی لیبی" که در حال حاضر رهبری "عملیات کرامت" را برعهده دارد، با افراد مسلح وابسته به گروه "انصار الشریعه" در شهر بنغازی همچنان ادامه دارد.

این درگیری‌ها پس از آن رخ داد که نیروهای حفتر پایگاه‌های افراد مسلح در غرب بنغازی را هدف قرار دادند.

مسئولان امنیتی لیبی همچنین اعلام کردند که برای مقابله با خشونت‌ها و تنش‌ها از نیمه شب گذشته تا ساعت شش صبح امروز (سه‌شنبه) در شهر بنغازی اجازه عبور و مرور به خودروها نداده‌اند.

در همین راستا خلیفه حفتر در گفتگو با روزنامه البیان امارات گفت: ما با همکاری برخی قبایل و نظامیان لیبیایی آماده‌ایم کنترل طرابلس را در دست گرفته و پایتخت را از گروه‌های تروریستی پاکسازی کنیم.

وی با بیان اینکه شهروندان لیبیایی از "عملیات کرامت" حمایت می‌کنند، تاکید کرد: ما به زودی عملیات نظامی در مناطق غرب و جنوب لیبی را نیز آغاز می‌کنیم.

حفتر تصریح کرد: ارتش ملی لیبی به نیابت از تمامی جهان و همچنین با هدف بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور و کشورهای همجوار، رهبری جنگ علیه تروریسم را بر عهده گرفته است.

وی همچنین خواهان به تعلیق درآوردن فعالیت کنگره ملی لیبی (پارلمان) و فرستادن اعضای آن به دادگاه جهت بازجویی و همچنین ادامه فعالیت دولت موقت به ریاست عبدالله الثنی، نخست وزیر لیبی شد.

حفتر عنوان داشت: گروه‌های تروریستی سلاح و مهمات زیادی در اختیار دارند و ما با آن‌ها مبارزه می‌کنیم اما به قوانین نظامی و عدم یورش به شهرها و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان، پایبندیم.

وی گفت: ما امیدواریم کشورهای دیگر بدون هیچ شروطی با ما علیه تروریسم همکاری کنند چرا که سقوط لیبی به بسیاری از کشورهای دیگر از نظر اقتصادی و سیاسی آسیب می‌رساند.

انتهای پیام

کد N342208