نماینده نائین: به آثار باستانی و صنایع دستی نائین توجه کنید

نماینده مردم نائین در نطق میان دستور امروز خود با اعتراض به بی‌توجهی نسبت به صنایع دستی و میراث فرهنگی نائین و خور و بیابانک نسبت به نابودی اماکن تاریخی این منطقه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا طباطبایی نماینده مردم نائین در نطق میان دستور خود با اشاره به گله رییس جمهور و وزرا از تعداد سوالات و تذکرات و نمایندگان گفت: وقتی وزرا به تذکرات و نامه‌های نمایندگان پاسخ نمی‌دهند چاره‌ای غیر از این نداریم که از حق قانونی خود در سوال و استیضاح استفاده کنیم.

وی خطاب به وزیر نفت خواهان گازرسانی به استان اصفهان شد و گفت: یک سوم استان اصفهان از گاز محروم است.

طباطبایی ادامه داد: به آبرسانی نائین توجه نمی‌شود مصوبات دولت قبلی مورد بی‌توجهی قرار گرفته همچنین دولت به رویه غلط قراردادن روسای سیاسی در سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی ادامه داده است که این موضوع باعث بی‌توجهی به مکان‌های تاریخی و صنایع دستی می‌شود.

نماینده نائین در بخش دیگری از نطق خود با اعتراض به افتتاح سوری برخی از کارخانه‌ها گفت: کارخانه پوتاس در دولت قبل یکبار به صورت تبلیغاتی افتتاح و بعد از دو روز دوباره متوقف شده است ما از وزیر می‌خواهیم که با توجه به ضرورت حمایت از تولید ملی اختلافات پیش آمد در این مورد را برطرف کند و زمینه آغاز به کار این کارخانه را فراهم کند.

طباطبایی در پایان خواهان توجه به بهره برداری از معدن سنگ آهن چاه‌پلنگ شد و خواهان رسیدگی به وضعیت مدارس غیرانتفاعی که تبدیل به بنگاه اقتصادی شده‌اند شد.

انتهای پیام

کد N342076