ضرغامی تا آبان ماندنی است

سید عزت‌الله ضرغامی تا آبان ماه رییس سازمان صداوسیما می‌ماند.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، شانزدهم آبان ماه 88 رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی دوره ریاست سید عزت‌الله ضرغامی در سازمان صدا و سیما را تمدید کردند و بدین ترتیب ضرغامی پس از پنج سال ریاست بر سازمان صداوسیما، دور دوم مدیریت خود بر این رسانه را آغاز کرد.

اما بر اساس اینکه دوره‌های ریاست بر سازمان صداوسیما پنج ساله تعیین شده است، آبان ماه امسال لازم است درخصوص این حکم تصمیمی دوباره گرفته شود.

حجت‌الاسلام موسوی مقدم که روز دوشنبه برای حضور در پشت صحنه سریالی تاریخی در شهرک سینمایی غزالی حاضر شده بود، با این پرسش خبرنگاران مواجه شد که شایعات رفتن ضرغامی از سازمان صداوسیما در آینده‌ی نزدیک بالا گرفته است.

قائم مقام رییس سازمان صداوسیما در این خصوص اظهار کرد: آقای ضرغامی تا آبان‌ ماه می‌ماند و پس از آبان ‌ماه نیز وضعیت هنوز مشخص نیست؛ در نتیجه طبق روال عادی همه چیز پیش می‌رود و تا پایان مأموریت آقای ضرغامی وضعیت توسط رهبری مشخص خواهد شد.

بر اساس این گزارش ایسنا، متن حکم مقام معظم رهبری به رییس سازمان صداوسیما که آبان ماه پنج سال قبل ابلاغ شد، به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس سید عزت الله ضرغامی

با پایان گرفتن دوره‌ی ریاست پنج‌ساله جنابعالی بر سازمان صداوسیما، با قدردانی از تلاش‌های طاقت‌فرسایی که در مدیریت این رسانه‌ی گسترده و فراگیر به کار برده و خدماتی که شما و همکارانتان در زمینه های گوناگون به انجام رسانیده‌اید، برای دوره‌یی دیگر شما را به ادامه‌ی این کار سنگین و حساس می‌گمارم.

برجستگی‌ها و نقاط قوّت کنونی صداوسیما در کنار کمبودها و نقاط ضعف آن باید پیوسته در برابر چشم جنابعالی و دیگر مدیران آن سازمان و در معرض ملاحظه و مقایسه قرار گیرد و همت بر روند نقص‌زدایی، به هیچ رو کاهش و سستی نیابد.

سفارش اساسی اینجانب نزدیک کردن و رساندن این رسانه‌ی فرهنگ ساز، به طراز رسانه‌یی است که دین و اخلاق و امید و آگاهی، بارزترین نمود آن باشد و رفتار اجتماعی مخاطبان و نیز نهاد حساس و مهمی چون خانواده بر اساس آن شکل گیرد و هنر و شیوه‌های گوناگون حرفه‌یی و آزموده شده یا نوپدید، یکسره در خدمت رشد این شاخص‌ها درآید. از تجربه‌های موفق یا ناموفقِ دوره‌ی پنجساله‌ی باید برای رساندن این رسانه به این کیفیت برتر سود ببرید و با زمان‌بندی برنامه‌ها و تعیین شاخص‌های قابل اندازه‌گیری، حرکت مجموعه را تکمیل یا تصحیح کنید. انتظار دارد نشانه‌های این تحول در اولین سال مسئولیت جنابعالی مشاهده شود. توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم.

سیدعلی خامنه‌ای

16/آبان/1388»

انتهای پیام

کد N342057