عضو کمیسیون انرژی: از قراردادهای واردات بنزین تحقیق و تفحص می‌کنیم

سیاسی

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آلودگی بنزین تولیدی در داخل کشور بیشتر از بنزین وارداتی است، گفت که قرار است تحقیق و تفحصی از قراردادهای واردات بنزین و موضوع آلایندگی بنزین‌های وارداتی و تولیدی انجام شود.

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: سازمان محیط زیست و سازمان استاندارد هیچ سندی مبنی بر آلودگی بنزین تولید داخل به ما ارائه نکردند و این موضوع بیشتر در حد حرف باقی مانده است.

وی افزود: ابهام و علامت سوال ما این است که چرا سازمان محیط زیست اینقدر برای واردات بنزین اصرار دارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس با اشاره به بررسی موضوع آلایندگی بنزین تولید پتروشیمی‌ها در کمیسیون انرژی، یادآور شد: نتیجه این بود که آلودگی بنزین پتروشیمی بیشتر از بنزین وارداتی نیست و حتی بنزین پتروشیمی آلایندگی کمتری نسبت به بنزین وارداتی دارد.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: باید از سازمان محیط زیست سوال شود که چرا علیرغم عدم ارائه مستندات و اسناد و عدم تست و آزمایش روی بنزین پتروشیمی، بر آلایندگی آن اصرار دارند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: ما معتقدیم بنزین تولید داخلی با شناسنامه و استاندارد تعریف شده بهتر از وارد کردن بنزینی است که شناسنامه و هویت ندارد و تست و آنالیز هم نشده است.

وی ادامه داد: بحث ما این است که بنزین تولیدی یورو 2 که در کشور تولید می‌شود بهتر از واردات بنزینی است که هویت و شناسنامه ندارد. اگر قرار است بنزین یورو 2 وارد کنیم می‌توانیم بنزین یورو 2 ساخت داخل را مصرف کنیم و اگر قرار است بنزین یورو 4 وارد کنیم اشکالی ندارد، این کار انجام شود اما تا حالا بنزین یورو 4 وارد نشده پس چرا باید تولید بنزین در داخل متوقف شود؟

موسوی‌نژاد در پایان اظهار کرد: ما بنا داریم تحقیق و تفحصی را از قراردادهای واردات بنزین، شرکت‌های واردکننده بنزین و موضوع آلایندگی بنزین‌های تولیدی و وارداتی انجام دهیم.

انتهای پیام

کد N342005