نخست وزیر جدید مصر سوگند یاد کرد

نخست وزیر,سوگند

تهران- ایرنا- ˈابراهیم محلبˈ روز سه شنبه به عنوان نخست وزیر جدید مصر سوگند یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری ˈرویترزˈ، محلب امروز به عنوان رییس دولت جدید مصر، که شامل برخی وزرای مهم دولت موقت و تعدادی چهره جدید است، سوگند یاد کرد.

پس از محلب نیز، دیگر اعضای کابینه جدید مصر مراسم تحلیف را در مقابل ˈعبد الفتاح السیسیˈ رییس جمهوری جدید این کشور به جا آوردند.

سیسی به عنوان وزیر دفاع سابق این کشور در انتخابات اوایل ماه جاری توانست ˈحمدین صباحیˈ تنها رقیب خود را شکست دهد و موقعیت خود را در قدرت رسما تثبیت کند.

وی در تلاش برای القاء حس فوریت و هدفمندی ماموریت دولت جدید، در اقدامی غیر معمول، وزرای کابینه جدید را برای حضور در مراسم تحلیف در ساعت 6 بامداد به کاخ ریاست جمهوری در قاهره دعوت کرد.

محلب نیز در سخنانی که منعکس کننده همین حس بود، به روزنامه ˈالمصری الیومˈ گفت که اکنون زمان استراحت نیست و دولت جدید مصر باید هرچه سریع تر کار خود را بر اساس طرحی دقیق و تکنیکی جدید که درآن انسجام همه وزارتخانه ها رعایت شده است، آغاز کند.

وی در این مراسم سوگند خورد که حامی منافع ملت و استقلال، یکپارچگی و امنیت کشورش باشد.

در کابینه وی، ˈاشرف سلمانˈ وزیر سرمایه گذاری است و این خلاف تصمیمی را نشان می دهد که پیش تر در سال میلادی جاری مبنی بر ادغام وزارت سرمایه گذاری با وزارت صنایع و بازرگانی اعلام شده بود.

از دیگر چهره های جدید این کابینه می توان به ˈسامح شکریˈ سفیر سابق مصر در واشنگتن اشاره کرد که به عنوان وزیر خارجه منصوب شده است. در دولت موقت این کشور، ˈنبیل فهمیˈ عهده دار این سمت بود.

در ترکیب 34 نفره کابینه جدید اکثر وزیران دولت قبلی از جمله وزیران کشور، دفاع و دارایی حفظ شده اند.

خاورم**9156**7074**1446
کد N341988