سید حسن نصرالله:

اگر حزب الله وارد سوریه نمی شد داعش اکنون در بیروت بود

آفریقا و خاورمیانه

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی اعلام کرد اگر نیروهای حزب الله وارد سوریه نمی شدند گروه تروریستی داعش اکنون در بیروت بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه السفیر چاپ لبنان، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان شب گذشته در دیدار با رهبران "دیده بانان مهدی" اظهار داشت: اگر حزب الله در زمان مناسب و به روش درست وارد سوریه نمی شد اکنون گروه تروریستی داعش در بیروت بود.

وی از موضع مرجعیت دینی نجف در قبال تحولات کنونی عراق قدردانی و اعلام کرد: صدور فتوای حمل سلاح در مقابل تروریست ها از سوی مرجعیت نجف حمایت از یک طائفه خاص نیتس بلکه حمایت از تمامی مردم عراق است.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: زمان اینکه به کسی اجازه داده شود به مقدسات دینی توهین کند گذشته است. وی به اعتراض هایی که درباره حضور نیروهای حزب الله در سوریه وجود داشت اشاره و خاطرنشان کرد: چرا ما شاهد این اعتراضات به گروه داعش و محکوم کردن اقدامات این گروه نبودیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود خواستار انتخاب رئیس جمهور لبنان در اسرع وقت شد و از اوضاع امنیتی در داخل لبنان ابراز رضایت و اعلام کرد: این به معنای این نیست که اوضاع داخلی لبنان صد در صد به وضعیت طبیعی و عادی خود بازگشته است و باید همیشه جانب احتیاط را داشت.