دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)

جعفری: فرهنگ باید غصه همه آدم‌های جامعه باشد

امام رضا ع ,مشهد

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست ناظران این جشنواره با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ گفت: فرهنگ باید غصه همه آدم‌های جامعه ما باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نشست ناظران دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حضور سیدجواد جعفری و ناظران این دوره از جشنواره در محل دفتر مرکزی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد.

سیدجواد جعفری در این نشست با اشاره به این‌که «امام رضا (ع) نماینده ائمه اطهار در کشور ایران هستند» گفت: آن حضرت به نمایندگی از خاندان اهل بیت(علیهم السلام) در سرزمین ایران حضور دارند و ما زیر سایه ایشان در این کشور نفس می‌کشیم، پس تکلیف داریم تا درباره ایشان به نحو شایسته کار کنیم. معارف اهل بیت به ویژه معارف و آموزه‌های رضوی را بشناسیم و آن را به دیگران بشناسانیم.

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) این جشنواره را یک فرصت و قالب برای شناخت معارف رضوی و شناساندن آن به جامعه عنوان کرد و افزود: جشنواره هدف نیست بلکه محمل و قالبی است تا هنرمندان و اصحاب قلم و اندیشه بتوانند از طریق آن بیشتر اهل بیت به ویژه حضرت ثامن الحجج(ع) را بشناسند.

جعفری به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که فرهنگ باید غصه همه آدم‌های جامعه باشد اشاره کرد و گفت: این غصه و دغدغه آنقدر بزرگ است که باید ذهن همه ما را درگیر کند و ما همه توان و انرژی خود را در این میدان صرف کنیم.

وی با تاکید بر این‌که «سه راهبرد برنامه‌ریزی مناسب، اجرای مناسب و نظارت مناسب در جشنواره امام رضا(ع) پی گیری می‌شود» اظهار کرد: دو رسالت اول را بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در طول سال و به طور مستمر انجام می‌دهد و رسالت نظارت بر عهده ناظران جشنواره است.

جعفری ناظران جشنواره امام رضا(ع) را سفیران حضرت ثامن الحجج(ع) در نقاط مختلف کشور دانست و افزود: حضور این سفیران در نقاط مختلف کشور باعث دلگرمی برگزار کنندگان جشنواره است، ضمن این که دست اندرکاران می‌توانند از راهنمایی‌ها و اندیشه‌های ناظران بهره گیرند.

وی با اشاره به این‌که «جشنواره امام رضا(ع) به لحاظ کمی به رشد مناسبی دست یافته و ما به دنبال ارتقای کیفی این جشنواره هستیم» گفت: در حال حاضر رشد کمی جشنواره مناسب بوده است طوری که این جشنواره از یک استان برگزار کننده در سال82 اکنون به همه استان‌های کشور و 200 نقطه جهان ارتقا یافته است، اما به لحاظ ارتقای کیفی بیش از پیش به کمک صاحب نظران نیازمندیم.

بر اساس این گزارش، دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از یکم تا یازدهم ذی‌القعده (موسوم به دهه کرامت) برابر با ششم تا شانزدهم شهریور 1393 در تمام استان‌های ایران و 75 کشور جهان برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این جشنواره در شب میلاد فرخنده ثامن الحجج(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و طی آن از هشت خادم برگزیده رضوی در داخل و هشت خادم برگزیده رضوی در بخش بین‌الملل تقدیر به عمل می‌آید.

انتهای پیام

کد N341640