معاون امور مجلس دانشگاه آزاد :آیت الله هاشمی به خاطر نظام در برابر اهانت های تندروها صبور است

تندروها

اردبیل – ایرنا – معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی به خاطر مصالح نظام اسلامی در برابر اهانت های متعدد افراد افراطی و تندور صبورانه ایستاده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،حجت الاسلام تیمورعلی عسگری ، عصر دوشنبه در مراسم معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل افزود : آیت الله هاشمی از آبروی خود برای مصالح نظام و حفظ آبروی آن مایه گذاشته و نظام اسلامی را در مواقع مختلف از بحران خارج ساخته است.

وی اظهار کرد : آیت الله هاشمی فشارها و اهانت های جسورانه عده ای از افراد افراطی در پرتاب سنگ به شیشه های منزلشان ، دادن شعار علیه خود و سعی برای رد صلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری را در چند سال اخیر تحمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی ستون خیمه دانشگاه آزاد اسلامی بوده است ، تصریح کرد : ما با وی تعامل داریم.

حجت الاسلام عسگری ، ادامه داد : به آقای رفسنجانی به عنوان یکی از شخصیت های مهم انقلاب اسلامی و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که نهادی برخاسته از انقلاب است به شکل ناجوانمردانه در دانشگاه آزاد شیراز اهانت می شود و وی در برابر همه این حوادث صبر پیشه می کند.

او گفت : مقام معظم رهبری فرموده اند که باید از وقوع اتفاق هایی مانند حوادث قم ، شیراز و مشهد جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه دامن زدن به چنین مسئله ها و اتفاق هایی به هیچ وجه به سود نظام اسلامی نیست تصریح کرد : آقای ناطق که به عنوان بازرس مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا (ع) بر منبر رفته بودند عده ای در کمال وقاحت با خظاب قرار دادن نامبرده می گویند ˈ خجالت نمی کشی که رفتی بالای منبر؟ˈ

او گفت : بر چه مبنایی باید شخصیت های بزرگوار در نظام اسلامی تسلیم افراط گری های اینگونه افراد شوند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاهها باید دارای فضای آرام برای تولید علم و فکر باشند ادامه داد : افرادی که بخواهند از بیرون آرامش دانشگاهها را برهم بزنند چه از افراطیان راست و چه از افراطیان چپ ما آنان را بر نمی تابیم و راه ما راه راست و اعتدال است.

وی تاکید کرد : ما در حمایت و پشتیبانی خودمان از آرمان های امام خمینی (ره) ، مقام معظم رهبری ، یادگار امام راحل و نوه ایشان پایدار هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا ؛ در این مراسم که در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد ضمن تقدیر از فعالیت های رییس قبلی ، علی شامل به عنوان رییس جدید این دانشگاه معرفی شد.

592/530 ** 1917
کد N341240