چهار نکته ی کلیدی در مصاحبه رئیس جمهور

سیاسی

بعضی وقت ها مصاحبه ها و اظهار نظرها آن قدر شفاف و روشن است که نیاز به تفسیر ندارد،مخاطبان باید تحلیل کنند

بعضی وقت ها مصاحبه ها و اظهار نظرها آن قدر شفاف و روشن است که نیاز به تفسیر ندارد،مخاطبان باید تحلیل کنند.این 4 نکته کلیدی مصاحبه رئیس جمهور در سالگرد انتخاب به عنوان رئیس دولت با رسانه های داخل و خارج است و راه ها و نسخه هایی مهم برای حل مشکلات و یا پیشگیری از مشکلات است:


(در بحث اجماع ملی بر حل مشکلات داخلی):برخی نهادها‌،‌ نهادهای ملی هستند و نهادهای ملی نمی‌توانند کار حزبی انجام دهند. همچنین این نهادهای ملی نمی‌توانند اپوزیسیون دولت باشند. این نهادها کارشان خدمت به کل ملت و کشور و جامعه است. دولت، قوه مقننه، قوه قضائیه‌، نیروهای مسلح،‌ شهرداری‌ها، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و صداوسیما، نهادهای عمومی و دولتی هستند.

(در بحث همراهی همه ی مسئولان اجرایی با دولت): به استاندارهای محترم توصیه می‌کنم اگر مواردی از فرمانداران یا بخشداران معتقد به راه دولت و مجری چهارچوب‌ها و برنامه‌های دولت نیستند و یا شایستگی لازم را ندارند برای تغییر آنها اقدامات لازم را انجام دهند.

(در بحث پیشگیری از ورود احساسات به سیاست خارجی): بحث ورود نیروهای ایرانی برای مبارزه با گروهک تروریستی در عراق تاکنون مطرح نبوده است، از ابتدای جمهوری اسلامی در هیچ کشوری این اتفاق نیفتاده است که نیروهای ما وارد عملیات شوند، البته ممکن است کسی از ما نظر مشورتی در رابطه با مبارزه با ترورسیم بخواهد اما اینکه وارد شویم و نیروهای ما وارد علمیات شود تا امروز نبوده و بعید می دانم که همچون شرایطی پیش آید.

[em](در بحث قرائت رحمانی در داخل ،قانون گرایی و پرهیز از شایعه سازی و تخریب شهروندان): بعضی‌ها آنقدر به پشت نگاه می‌کنند که من می ترسم آنها زمین بخورند، حالا زمانی اتفاقی افتاده است که باید از آن بگذریم نباید آنقدر گذشته را به یاد آوریم و باید به جلو نگاه کنیم بعضی ها فقط به پشت نگاه می‌کنند، هرکس جرمی مرتکب شده قوه قضاییه باید او را محاکمه کند، اگر قوه قضاییه وی را محاکمه نکرد، یعنی وی پاک است. آنقدر سایرین متهم نکنیم کسی که اکنون در خیابان راه می رود یعنی گناهی ندارد.

کد N341084