رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خبر داد

اعلام دو تاریخ برای برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات

احزاب,اصلاح‌طلبان,جبهه اصلاحات

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: دو تاریخ برای برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات در تهران مشخص شده است که بعد از بررسی‌های نهایی در یکی از این تاریخ‌ها این همایش برگزار خواهد شد.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: دو تاریخ برای برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات در تهران مشخص شده است که بعد از بررسی‌های نهایی در یکی از این تاریخ‌ها این همایش برگزار خواهد شد.

رحمان قلی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در حال حاضر 31 مرداد و همچنین روز عید غدیرخم دو تاریخ پیشنهادی برای برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات است که در یکی از این تاریخ‌ها این همایش در تهران برگزار می‌شود.

دبیرکل مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی که ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را بر عهده دارد، با اشاره به جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، گفت: یکی از دستورکارهای جلسه دیشب، بحث و گفت‌وگو در مورد همایش سراسری جبهه اصلاحات بود.

وی افزود: در این راستا تصمیم گرفته شد که در ماه مبارک رمضان در هر یک از استان‌های کشور جبهه اصلاحات یک همایش استانی برگزار کند و حداقل یکی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در هر یک از این همایش‌ها حضور پیدا کند و از استان‌ها در مورد زمان برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات و اینکه این همایش به چه شکل برگزار شود نظرخواهی صورت بگیرد.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ادامه داد: تاریخ احتمالی که برای برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات در نظر گرفته‌ایم 31 مرداد است ولی برخی از استان‌ها پیشنهاد دادند که این همایش در روز عید غدیر برگزار شود و ما بعد از برگزاری همایش‌های استانی در ماه مبارک رمضان به جمع‌بندی نهایی در مورد زمان برگزاری همایش سراسری جبهه اصلاحات خواهیم پرداخت.

قلی‌زاده با بیان اینکه "در این جلسه در مورد طرح تعریف جرم سیاسی که اکنون در کمیسیون قضایی مجلس مطرح است، بحث و گفت‌وگو شد"، گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از این اقدام و تعریف جرم سیاسی حمایت می‌کند و خرسند می‌شود که این طرح به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه "باید همه کمک کنند که این طرح به تصویب برسد و دیدگاه‌ها و نظرات خود را نیز در این راستا بیان کنند"، اظهار کرد: اگر این طرح تصویب شود، قاعده و چارچوبی برای جرم سیاسی بوجود می‌آید و گفتمان جدیدی را در فضای قضایی کشور ایجاد می‌کند.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: جبهه اصلاحات به این طرح فراتر از منافع خود می‌نگرد و معتقد است که با به نتیجه رسیدن این طرح تکلیف جرم سیاسی مشخص می‌شود و قاعده و چارچوبی در این ارتباط بوجود می‌آید و اگر نقضی نیز وجود داشته باشد می‌توان بعد از تصویب این نقض‌ها را در مورد آن بیان کرد.

قلی‌زاده همچنین با بیان اینکه در جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در مورد پیشنهاد وزارت کشور در ارتباط با قانون احزاب نیز بحث و گفت‌وگو شد و اعضا این پیشنهاد را مرور کردند"، گفت: احزاب، NGOها و تشکل‌های مدنی زبان گویا و چشم بینای جامعه هستند، وظیفه‌شان نقد حاکمیت و ارائه برنامه جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌های کشور است.

وی در پایان اظهار کرد: قانون احزاب نباید درصدد محدود کردن احزاب باشد بلکه باید نگاهی بسط دهنده در این ارتباط داشته باشد و ایجاد محدودیت برای احزاب باعث ایجاد هزینه برای کشور است.

انتهای پیام

کد N340457