در دیدار نمایندگان استان لرستان؛

روحانی: هدایت های رهبری سرلوحه کار دولت یازدهم است

دیدار,نمایندگان لرستان

تهران- ایرنا- رییس جمهوری، دستیابی به اهداف سند چشم انداز و توسعه همه جانبه ایران اسلامی را اولویت اصلی کشور دانست و گفت: هدایت ها و ارشادات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز دوشنبه در جمع نمایندگان استان لرستان با تاکید بر اولویت بندی نیازهای کشور اظهارداشت: ایران اسلامی برای توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور مردم در همه عرصه ها است و دولت وظیفه دارد شرایط و تسهیلات لازم را برای حضور ایرانیان داخل و خارج کشور فراهم کند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است کشور در مسیر توسعه و ثبات قرار گیرد لازمه آن عمل به سند چشم انداز 20 ساله کشور است که به گفته رهبر معظم انقلاب، بالاترین قانون بعد از قانون اساسی است.

رییس جمهوری با بیان این که امروز نیمی از فرصت در اختیار برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز بدون دستیابی به پیشرفتی خاص سپری شده است، خاطرنشان کرد: دولت برای جبران عقب ماندگی ناامید نیست و اگر همه مسولان نظام دست در دست هم دهند و به توسعه کشور به عنوان اولویت نخست بیاندیشند می توان در سال 1404 به اهداف سند چشم انداز رسید.

روحانی ادامه داد: کشورهای بسیاری امروز برای حضور و سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کرده اند و حتی پیش نویس های قراردادهای اقتصادی امضا شده است و اگر فشار تحریم های ناروا و ظالمانه از دوش مردم برداشته شود می توان امیدوار بود که شرایط برای کل کشور و بویژه لرستان تغییر کند.

وی، ضرورت بهره گیری از تجربه برخی کشورهای همسایه در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و اداره کشور از طریق درآمدهای مالیاتی را یادآورشد و تصریح کرد: اگر مسیر تفکرمان را در نحوه اداره کشور عوض نکنیم به توسعه دست نخواهیم یافت و اهداف سند چشم انداز محقق نخواهد شد.

رییس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که باید دغدغه همه مسوولان توسعه مادی و معنوی کشور باشد، از طرح برخی مسایل جزیی در فضای سیاسی کشور که موجب هدر رفتن توان مسولان می شود انتقاد کرد.

روحانی گفت: باید با اتحاد، همدلی و با حضور همه اقوام و اقلیت ها دست در دست یکدیگر قرار دهیم و از همه استعدادها و ظرفیت ها برای حرکت رو به جلو و شکوفایی کشور بهره بگیریم.

وی با ابراز خرسندی از نزدیکی قوای سه گانه کشور، اظهارداشت: امروز همه ما هدایت ها و ارشادات رهبر معظم انقلاب را با جان و دل قبول داریم و سرلوحه کار قرار داده ایم و این عامل مهمی برای پیوند و اتحاد همه مسولان نظام است.**مردم لرستان انقلابی و تاثیر گذار در دوران دفاع مقدس هستند

رییس جمهوری در این دیدار، مردم استان لرستان را انقلابی، عاشق خاندان رسالت و تاثیر گذار در دوران دفاع مقدس توصیف کرد.

روحانی با یادآوری ویژگی های مرجع عالیقدر آیت الله بروجردی ، گفت: ایشان علاوه بر مرجعیت تام و عام شیعیان جهان، مبتکری بود که شیعه و سنی را به هم وصل و تقریب مذاهب را پایه گذاری کرد.

وی، بزرگ ترین امتیاز استان لرستان را ثبات، امنیت و یکدست بودن مردم این استان دانست و یادآور شد: این استان ظرفیت های خوبی برای جذب سرمایه گذاری دارد.

رییس جمهوری بر تلاش برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی به منظور توسعه و اشتغالزایی تاکید کرد.

روحانی با بیان این که سرمایه دولت انجام طرح های بزرگ محدود است، از افزایش بهره وری و راه اندازی طرح های صنعتی نیمه فعال به عنوان اولویت دولت در لرستان خبر داد و اظهار داشت : دولت یازدهم در سفر به استان ها وعده هایی به مردم خواهد داد که در سه سال آینده محقق شود.

وی با اشاره به جلسات مکرر با وزرا و معاونان درباره طرح های اجرا شده در سفر به استان ها به منظور پیگیری روند پیشرفت آنها ، از اختصاص صد در صد بودجه تعیین شده برای لرستان در سال جاری خبر داد.

رییس دولت یازدهم با یادآوری سفر قریب الوقوع خود به استان لرستان برای عرض ارادت به مردم ، گفت: قرار است در این سفر شهرک صنایع پایین دستی پتروشیمی درکنار پتروشیمی خرم آباد آغاز شود که این موضوع می تواند در اشتغال زایی برای استان و ایجاد ارزش افزوده نقش عمده ای داشته باشد.**افکار و رفتار تروریست ها فرسنگ ها فاصله با اسلام واقعی دارد

روحانی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح اوضاع حساس منطقه، سیاست های برخی قدرت ها در حمایت از گروه های تروریستی نظیر داعش را نکوهش و خاطرنشان کرد: آنها نگران اتحاد دنیای اسلام بودند و می دانستند که اگر مسلمانان دست به دست هم بدهند می توانند منافعشان را در جهان به خطر بیاندازند.

وی، افکار و رفتار تروریست هایی نظیر داعش را دارای فرسنگ ها فاصله با اسلام واقعی دانست.

رییس شورای عالی امنیت ملی به سیاست اختلاف افکنی قدرت ها در منطقه اشاره کرد و افزود: اگر آنها ابراز می کنند که از اختلاف، وحشیگری و کشتار در منطقه متاسف هستند، کاملا دروغ می گویند چرا که آنها می دانند این اتفاقات از یک سو موجب عقب افتادگی دنیای اسلام و از سوی دیگر موجب نیازمند شدن مسلمانان به آنها می شود.**ضرورت توجه دولت به کشاورزی، گردشگری و صنعت لرستان

پیش از سخنان رییس جمهوری، نمایندگان لرستان با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری و هیأت همراه به این استان از نگاه و عزم جدی دولت برای انجام این سفر و حل مشکلات لرستان تشکر کردند.

نمایندگان استان لرستان با اشاره به مشکلات استان نظیر معضل بیکاری، نیمه تمام ماندن طرح های بزرگ عمرانی، نیاز به سرمایه گذاری و کمبود خدمات زیربنایی و رفاهی، مزیت های نسبی لرستان را در حوزه کشاورزی، گردشگری و صنعت برشمردند.

آنان همچنین بر توجه ویژه دولت در این باره را موجب تقویت کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی دانستند.

نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی همچنین در این نشست به طور جداگانه نیازهای حوزه انتخابیه خود را در راه اندازی واحدهای صنعتی، آبیاری مدرن زمین های زیرکشت، تأمین آب آشامیدنی، اتمام پروژه های سدسازی، راه آهن و ساخت جاده و احداث بیمارستان و مراکز خدماتی و درمانی، مطرح و تأکید کردند: اهتمام دولت به اصل 48 قانون اساسی در توزیع عادلانه امکانات و منابع در کل کشور می تواند زمینه ساز توسعه متوازن در همه مناطق کشور و بویژه لرستان شود.

مجمع نمایندگان استان لرستان از تحرک جدی دولت و پیگیری مستمر معاونان رییس جمهوری برای ایجاد رونق و تحرک اقتصادی در لرستان و دور کردن این استان از شاخص های هشدار دهنده بیکاری و رساندن به مولفه های توسعه یافتگی قدردانی کردند.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز از افزایش اشتیاق سرمایه گذاران برای حضور در این استان و فعال شدن برخی طرح های متوقف مانده خبر داد و گفت: موج تازه ای از توسعه و سازندگی در لرستان آغاز شده و امیدوار هستیم به مطالبات مردم، در عرصه های مختلف پاسخ دهیم.

سیام*9254**1336
کد N340400