استرالیا درمورد تشکیل دولت تروریستی درعراق هشدار داد

عراق93

تهران-ایرنا-ˈتونی ابوتˈنخست وزیر استرالیا درمورد احتمال تشکیل دولتی تروریستی درعراق در صورت قدرت گیری بیشتر شبه نظامیان وابسته به داعش،هشدار داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی روزنامه انگلیسی ˈگاردینˈ، وی افزود: خشونت ها در شمال عراق فاجعه ای انسانی برای غیرنظامیان بوده و قابلیت تبدیل سریع به بحران بین المللی را دارد.

ابوت یادآور شد: خشونت در شمال عراق از قبل نیز برای غیرنظامیان فاجعه ای انسانی بود و به بحران امنیتی در سراسر جهان تبدیل شد.

وی خطاب به نمایندگان مجلس استرالیا گفت: باید این گروه به خوبی کنترل شود زیرا ما با شرایط تشکیل دولتی تروریستی مواجه هستیم. شبه نظامیان به خشونت و ترور بیش از حد دربرابر غیرنظامیان متوسل شده و قساوت فوق العاده ای در برابر سربازان و نیروهای پلیس عراق از خود نشان می دهند. این موضوع نه تنها فاجعه ای انسانی برای مردم در این مناطق عراق است، بلکه فاجعه ای امنیتی برای کل خاورمیانه و جهان نیز به شمار می آید.

گفتنی است تصاویر وحشتناکی از کشتار نظامیان عراقی اسیر در دست اعضای گروه تروریستی داعش و غیرنظامیان در فضای مجازی توسط این گروه منتشر شده است.

گروه تروریستی داعش که ابتدا به گروه تروریستی القاعده وابسته بود، اندیشه سلفی جهادی و یا تکفیری را پیشه خود کرده و سازمان دهندگان داعش هدف خود را استقرار مجدد خلافت اسلامی و اجرای شریعت اعلام کرده اند.

درگیری داخلی در سوریه و کمک های محور غربی- عربی به تروریست های گردآمده در سوریه به قدرت گیری داعش منجر شد.

گروه تروریستی و تکفیری داعش با همکاری افراد وابسته به صدام دیکتاتور سابق عراق از روز سه شنبه با حمله به ساختمان استانداری نینوا (19خرداد/9 ژوئن) عملیاتی را در عراق آغاز کرد که در پی آن بخش هایی از چند استان شمالی این کشور از جمله استان های ˈ صلاح الدینˈ به مرکزیت شهر تکریت ˈنینواˈ و استان غربی ˈالانبارˈ به دست اعضای این گروه تروریستی افتاد.

اعضای این گروه تروریستی با انجام اعمال وحشیانه، قصد پیشروی به سوی بغداد را داشت که گزارش ها از بدست گرفتن ابتکار عمل ارتش و نیروهای داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش حکایت دارد.

اروپام**9157**1485 ** 1064
کد N340224