هشدار دبیر کل سازمان ملل در باره درگیری های فرقه ای

بان کی مون: عدالت باید برای مسببان قتل سربازان عراقی اجرا شود

بان کی مون, سازمان ملل

تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: گزارش ها از قتل سربازان اسیر عراقی توسط شبه نظامیان وابسته به داعش به شدت ناراحت کننده است و عدالت باید در مورد مسببان این حوادث اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از ژنو، ˈبان کی مونˈ دبیر کل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه هشدار داد: تنش های فرقه ای عراق می تواند درگیری ها را تشدید کند و تبعات شدیدی برای منطقه در برداشته باشد.

وی همچنین یادآور شد از سخنان آیت الله العظمی علی سیستانی مبنی بر درخواست از مردم این کشور برای اتحاد در برابر شبه نظامیان داعش استقبال می کند و گفت که این سخنان فردی بسیار متنفذ است که با آگاهی و دانایی فراوان سخن می گوید.

تصاویر دهشتباری از کشتار غیرنظامیان و نظامیان عراقی اسیر در دست اعضای گروه تروریستی داعش در فضای مجازی توسط این گروه منتشر شده است.

گروه تروریستی داعش که ابتدا به گروه تروریستی القاعده وابسته بود، اندیشه سلفی جهادی و یا تکفیری را پیشه خود کرده است، سازمان دهندگان داعش هدف خود را استقرار مجدد خلافت اسلامی و اجرای شریعت اعلام کرده اند.

درگیری داخلی در سوریه و کمک های محور غربی-عربی به تروریست های گردآمده در سوریه به قدرت گیری داعش نیز منجر شد.

گروه تروریستی و تکفیری داعش با همکاری افراد وابسته به صدام دیکتاتور سابق عراق از روز سه شنبه صبح با حمله به ساختمان استانداری نینوا (19 خرداد) عملیاتی را در عراق آغاز کرد که در پی آن بخش هایی از چند استان شمالی این کشور از جمله استان های ˈصلاح الدینˈ به مرکزیت شهر تکریت ˈنینواˈ و استان غربی ˈالانبارˈ به دست اعضای این گروه تروریستی افتاد.

اعضای این گروه تروریستی با انجام اعمال وحشیانه، قصد پیشروی به سوی بغداد را داشت که گزارش ها از به دست گرفتن ابتکار عمل ارتش و نیروهای داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش حکایت دارد.

اروپام**9157**1479** 1337
کد N340170