اجرای سیره و سنت نبوی، مؤلفه خانواده قرآنی است

قرآن کريم,كردستان

یک عضو هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد استان کردستان گفت: خانواده قرآنی رفتار و کردارشان مطابق قرآن و سیره و سنت نبوی است.

یک عضو هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد استان کردستان گفت: خانواده قرآنی رفتار و کردارشان مطابق قرآن و سیره و سنت نبوی است.

کامل گلباغی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کردستان، با اشاره به مؤلفه‌های خانواده قرآنی، گفت: خانواده قرآنی در تمام حرکات زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مطابق سنت نبوی رفتار می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که «تلاوت قرآن در خانه و اجرای دستورات قرآنی مایه آرامش، امنیت، عزت و احترام در خانواده‌ها می‌شود» افزود: در خانواده قرآنی هرکس وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهد و هیچگونه هرج و مرجی وجود ندارد و می‌توان گفت آن خانه به معنی واقعی بهشت است.

این عضو هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان با اشاره به تعداد اندک خانواده‌های قرآنی، اظهار کرد: به دلیل کاهش تعداد این گونه خانواده‌ها و افزایش جمعیت خانواده‌های غیرقرآنی، این خانواده‌ها همچون ستاره‌ای میان تاریکی می‌درخشند.

وی با تأکید بر افزایش تعداد خانواده قرآنی به عنوان نیاز اساسی جامعه، بیان کرد: با شناسایی، ترویج، احترام، آموزش، حضور فیزیکی، بازدید از فعالیت‌های قرآنی، تشکیل محافل قرآنی و تجلیل از خانواده‌ها می‌توان در راستای افزایش تعداد خانواده قرآنی گام برداشت.

گلباغی با بیان این‌که «قرآن پاسخگوی تمام خواسته‌ها و نیازهای جوانان در تمام عرصه‌ها و دوران‌های مختلف بوده و هست» بیان کرد: تمام اقشار مختلف جامعه باید از قرآن بهره جسته، البته باید دانست که جز پاکان کسی از قرآن بهره‌مند نمی‌شود.

این عضو هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان با بیان این‌که «قرآن برای مؤمنان شفا و رحمت است» یادآور شد: قرآن برای ظالمان عذاب و شکنجه است.

انتهای پیام

کد N339997