انتقاد تند میت رامنی از هیلاری کلینتون

سیاسی

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا حرف‌های بسیار تندی علیه وزیر امور خارجه پیشین این کشور که بسیاری گمان می‌کنند نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 خواهد بود، زد.

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا حرف‌های بسیار تندی علیه وزیر امور خارجه پیشین این کشور که بسیاری گمان می‌کنند نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 خواهد بود، زد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میت رامنی، فرماندار پیشین ایالت ماساچوست و نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا در مصاحبه با شبکه ان‌.بی‌.سی گفت: یک لحظه رویدادهایی که در جریان وزیر امور خارجه بودن هیلاری کلینتون در سراسر جهان رخ داده است را در نظر بگیرید. دوره تصدی او یک ضربه عظیم است.

رامنی ضمن انتقاد از سیاست خارجه آمریکا گفت: کلینتون و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا بارها دشمنان کشورمان در صحنه بین‌المللی را دست کم گرفته‌اند و این تهدید چه از سوی روسیه باشد، چه از سوی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه چه از سوی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) و چه از سوی القاعده، اقدامات لازم برای رفع آن‌ها صورت نگرفته است. ما از نفوذمان برای انجام اقدامات لازم در راستای حفاظت از منافعمان استفاده نکرده‌ایم.

وی از اظهارات اخیر کلینتون در خصوص تصمیم آزادی پنج زندانی طالبان در ازای آزادی گروهبان بو برگدال نیز انتقاد کرده و گفت: هنگامی که از کلینتون پرسیدند آیا تبادل گروهبان بوبرگدال با پنج زندانی طالبان تهدیدی برای آمریکا محسوب می‌شود یا خیر او یک پاسخ احمقانه داد چرا که او "بی‌عرضه و کودن" است.

کلینتون در آن خصوص گفته بود این کماندوها تهدیدی برای آمریکا نیستند. آن‌ها تنها تهدیدی برای افغانستان و پاکستان هستند.

رامنی افزود: البته که آن‌ها تهدیدی برای ما هستند. آیا شوخی‌ات گرفته؟ ما برای حفاظت از امنیت آمریکا در افغانستان هستیم.

همچنین سابقه‌اش به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا دلیل خوبی برای این مساله است که یک نامزد جمهوری خواه قادر خواهد بود تا کاخ سفید را پس بگیرد.

رامنی گفت: من برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 نامزد نمی‌شوم. من می‌خواهم تا بهترین نامزد را برای خودمان پیدا کنم تا پیام‌ها را به مردم آمریکا برسانند. بدان معنا که ما می‌توانیم مشاغل بهتر، درآمدهای بالاتر و امنیت جهانی بیشتری برای آن‌ها فراهم کنیم.

انتهای پیام

کد N339964