دیدار سفیر کشورمان در اسلوونی با رئیس پارلمان این کشور

سیاسی

مرتضی درزی رامندی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی با یانکو ویر، رئیس پارلمان این کشور در لوبلیانا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این ملاقات دیدار اخیر رئیس پارلمان اسلوونی به همراه هیات تجاری – اقتصادی این کشور از ایران و گفت‌وگوهای صورت گرفته در خلال این سفر پیرامون گسترش روابط دو جانبه و بسط همکاری‌های اقتصادی و پارلمانی مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت و طرفین ضمن ابراز رضایت از نتایج حاصله، بر ضرورت پیگیری و برنامه‌ریزی جهت تحقق عملی توافقات تاکید کردند.

یانکو ویر، با مثبت ارزیابی کردن سفرش به تهران ، تصریح کرد: نتایج حاصله از سفر اخیر به تهران از جمله در حوزه‌های تجاری و اقتصادی را به مسئولین ذی‌ربط در اسلوونی منتقل کرده ام و لازم است با پیگیری مستمر امور ، پویایی روابط دو کشور در حوزه های سیاسی ، پارلمانی ، اقتصادی و تجاری تداوم یابد و بر نقش و اهمیت همکاریهای فرهنگی نیز تاکید زیادی داریم.

وی خواستار ابلاغ سلام‌های گرم خود و همچنین تبریک به دکتر لاریجانی به مناسبت انتخاب مجدد به ریاست مجلس شورای اسلامی شد و اهمیت تداوم سفرهای متقابل پارلمانی را نیز خاطر نشان ساخت.

رامندی هم در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر سازنده هیات پارلمانی – تجاری اسلوونی به ایران در اردیبهشت ماه سال جاری ، آمادگی سفارت کشورمان را برای پیگیری مشترک با طرف اسلوونیایی جهت پیشبرد عملی تفاهمات و توافقات فیمابین اعلام کرد.

رامندی همچنین در دیداری جداگانه با زوران یانکوویچ شهردار لوبلیانا گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار که شهردار لوبلیانا توضیحاتی در خصوص اقدامات این شهرداری در زمینه های نگهداری، توسعه ، عمران ، نظافت، توسعه فضاهای سبز و امکانات برای ورزشهای عمومی و مردمی و در عین حال حفظ ساختار تاریخی و سازه های مدرن بطور متوازن و نیز برنامه های فرهنگی برای شهروندان در شهر لوبلیانا ارائه نمود، طرفین بر اهمیت دیدارهای متقابل مسئولین شهرداری از پایتختهای دو کشور و تبادل تجربیات تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N339953