یک دیپلمات غربی حاضر در مذاکرات وین5 :

نشانه‌هایی برای حل مسائل مختلف با ایران وجود دارد

ايران,انرژي هسته‌يي,فن‌آوري هسته‌ای,مذاكرات ايران و گروه 1 5,هسته‌‌يي

یک دیپلمات غربی حاضر در مذاکرات ایران و گروه 1+5 گفت: نشانه‌هایی از رسیدن به راه‌حل برای مسائل مختلف با ایران وجود دارد.

یک دیپلمات غربی حاضر در مذاکرات ایران و گروه 1+5 گفت: نشانه‌هایی از رسیدن به راه‌حل برای مسائل مختلف با ایران وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دیپلمات غربی گفت: هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. همچنین نشانه‌هایی از رسیدن به راه‌حل برای مسائل مختلف وجود دارد اما همه اینها بسیار شکننده هستند.

وی همچنین تاکید کرد: در مورد مسائل مهم‌تر هنوز نشانه‌هایی برای رسیدن به راه‌حل وجود ندارد.

ایران و گروه 1+5 که در نوامبر سال گذشته بر سر برنامه هسته‌ای ایران به توافق اولیه دست یافتند، قرار است از امروز (دوشنبه) دور پنجم مذاکرات خود را در وین پایتخت اتریش آغاز کنند.

گفته می‌شود مذاکره‌کنندگان ایران و شش قدرت جهانی هم‌اکنون به مرحله حساس وارد شده‌اند و هنوز مشخص نیست که تلاش‌های دیپلماتیک ایران و آمریکا تا ضرب‌الاجل 20 ژوئیه به نتیجه مطلوب منجر شود.

این در حالی است که علیرغم نزدیک شدن به این تاریخ هنوز اختلافات زیادی میان دو طرف مذاکره‌کننده بر سر مسائل مختلف از جمله ظرفیت غنی‌سازی ایران و راکتور آب سنگین اراک وجود دارد.

به گزارش ایسنا، کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی همواره ایران را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم کرده‌اند اما ایران این اتهامات را رد می‌کند و تاکید دارد فعالیت‌های هسته‌ای‌اش ماهیتی کاملا صلح‌آمیز دارد.

انتهای پیام

کد N339947