نماینده مجلس: مناطق محروم کشور صاحب دانشکده پزشکی می شوند

نماینده مجلس,دانشکده پزشکی

ارومیه - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای تامین پزشک عمومی و متخصص از این پس مناطق محروم و دور افتاده در کشور صاحب دانشکده پزشکی می شوند.

عابد فتاحی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد و راه اندازی دانشکده پزشکی در مناطق محروم و دور افتاده در مجلس و در کمیسیون بهداشت و درمان به تصویب رسیده است.

وی اظهار کرد: بر اساس این مصوبه در این دانشکده ها، دانشجویان منطقه مورد نظر پذیرفته می شوند و پس از تحصیل نیز در همان محل تحصیل خود به مدت 10 سال خدمت می کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که در مورد تامین پزشک مورد نیاز مناطق محروم وجود داشت و مناطق دور افتاده از نعمت پزشک متخصص و عمومی محروم بودند این مصوبه به تصویب مجلس رسیده است.

وی افزود: در بسیاری از اوقات دانشجویانی که رشته های مناطق محروم را انتخاب می کردند پس از قبولی و پایان تحصیلات تمایلی به خدمت در مناطق محروم نداشتند و با بهانه های گوناگون تلاش می کردند در شهرهای بزرگ یا محل اقامت خود خدمت کنند که این امر خلاء بزرگی در عرصه ارائه خدمات به مردم محروم به وجود آورده بود.

فتاحی اظهار کرد: با اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت این طرح آرام آرام در حال اجرا شدن است و امید می رود مناطق دور افتاده از این پس صاحب پزشک متخصص، فوق تخصص و عمومی شوند و بخش بزرگی از هزینه های درمانی آنها کاهش می یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بدون تردید استان آذربایجان غربی و سایر استانهای مرزی و محروم از این فرصت استفاده کرده و در مناطق مرزی و دور افتاده خود دانشکده پزشکی احداث کرده و متقاضیان منطقه خود را برای تحصیل و خدمت جذب می کنند.

8135/581
کد N339922