شورای امنیت ملی افغانستان:

پاکستان به تعهدات خود در روز انتخابات عمل نکرد

آسیا اقیانوسیه

شورای امنیت ملی افغانستان تاکید کرد که پاکستان به تعهدات خود در روز انتخابات عمل نکرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های افغان گزارش دادند که شورای امنیت ملی افغانستان ضمن محکوم کردن حملات توپخانه‌ ای پاکستان اعلام کرده اسلام آباد در روز برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به تعهداتش عمل نکرده است.

این شورا در نشست روز یکشنبه که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان برگزار شد، تداوم حملات توپخانه‌ ای نظامیان پاکستان در مناطق شرقی کشور در روز انتخابات را در تضاد با وعده دولت پاکستان معرفی کرد.

در بیانیه کاخ ریاست جمهوری افغانستان آمده است که تداوم حملات توپخانه ای پاکستان بیانگر این واقعیت است که نظامیان پاکستانی برخلاف وعده‌ هایی که از جانب مقامات خود مبنی بر همکاری در راستای تامین امنیت برگزاری انتخابات دور دوم ریاست جمهوری کرده بودند، عمل کرده اند.

شورای امنیت ملی در حالی به تداوم حملات راکتی پاکستان واکنش نشان داده که در روز برگزاری دور دوم انتخابات مقامات ولایت کنر در شرق کشور اعلام کردند ده‌ ها راکت از سوی نظامیان پاکستانی بر بخش های این ولایت پرتاب شد.

این اظهارات درحالیست که اسلام آباد برگزاری موفق انتخابات در کشور را به مردم افغانستان تبریک گفته و از تقویت نیروهای خود در امتداد مرز دو کشور برای برگزاری انتخابات صلح آمیز در افغانستان خبر داده است.

برگزاری انتخابات روز گذشته افغانستان با استقبال سازمان های بین المللی و شماری از کشورها مواجه شده است. دولت های آمریکا و انگلیس ضمن استقبال از حضور شجاعانه مردم افغانستان در این رای گیری، از تلاش نیروهای امنیتی این کشور برای تامین امنیت انتخابات تقدیر کردند.

بر این اساس حضور زنان و مردان افغانی در حوزه های رای گیری در سراسر کشور دستاورد مهمی برای انتقال قدرت به روش دموکراتیک به شمار می رود.