تشکیل دولت جدید مصر به تعویق افتاد

سیاسی

دو منبع دولتی اعلام کردند، پس از اینکه تعدادی از نامزدها با پیشنهادها برای تصدی پست‌های وزارتی از سوی ابراهیم محلب مخالفت کردند، تشکیل دولت جدید در مصر به تعویق افتاد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، پیش بینی می‌شود که تغییرات گسترده در دولت جدید ابراهیم محلب، نخست وزیر مصر صورت بگیرد.

پیشتر مسئولان مصری اعلام کرده بودند که این دولت روز یکشنبه معرفی می‌شود اما منابع دولتی عصر همان روز اعلام کردند که نخست وزیر همچنان در تلاش است تا خلأ در برخی از پست‌ها را پر کند.

یک منبع در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تصریح کرد: برخی از نامزدها برای تصدی پست‌های وزارتخانه‌های سرمایه‌گذاری، دادگستری، فرهنگ و اطلاع رسانی از تصدی این پست‌ها عذرخواهی کرده‌اند.

این منبع با بیان اینکه نخست وزیر همچنان در حال انجام مذاکرات بوده و نشست‌هایی را برای انتخاب نامزدهای دیگری برای تصدی این وزارتخانه‌ها برگزار می‌کند، تصریح کرد: مشخص نیست که چه زمانی دولت به صورت کامل تشکیل شود.

این در حالی است که پایگاه اینترنتی الاهرام گزارش داد که این دولت فردا (سه شنبه) معرفی می‌شود.

منابع نتوانستند با سخنگوی دولت مصر تماس برقرار کرده تا از اظهارات وی در این خصوص جویا شوند.

این در حالی است که پایگاه ایلاف گزارش داده است که ابراهیم محلب امروز (دوشنبه) در مقابل عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر ادای سوگند می‌کند.

پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته که نشان می‌دهد شاید در دولت جدید وزارتخانه اطلاع رسانی حذف شود.

ابراهیم محلب در اظهاراتی با بیان اینکه روند تشکیل دولت جدید را پایان داده است، اظهار کرد که تعداد وزارتخانه‌ها بیش از 36 وزارتخانه است و وزارتخانه‌های جدیدی نیز تشکیل شده‌اند.

وی افزود: شایستگی و کفایت معیار اصلی در انتخاب وزرا در تشکیل دولت بوده است.

این در حالی است که یک منبع مسئول در کابینه مصر پیش‌بینی کرد که دولت جدید روز سه شنبه در مقابل عبدالفتاح سیسی سوگند یاد کند.

انتهای پیام

کد N339620