یک مقام قضایی:

مجرمان، حاصل خانواده‌های از هم گسیخته‌اند

زندان,ايلام

معاون امور زندان‌های استان ایلام گفت: بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه با اصلاح رفتار مجرمانه آنها تضمین کننده امنیت است.

علی حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: اکثر مجرمان و جنایتکاران، دارای خانواده‌های از هم گسیخته‌ای هستند.

وی با بیان اینکه نگرش‌ها و رفتار والدین می‌تواند تسهیل‌کننده یا مانع جریان رشد طبیعی و سالم کودک و نوجوان باشد، افزود: وجود والدین فهمیده و منطقی منبع امنیت و آرامش برای نوجوانان محسوب می‌شود.

حسنوند ادامه داد: زندانی شدن افراد بر خانواده تأثیری نامطلوب دارد و کانون خانواده را دچار بحران می‌کند و وضعیت تحصیل، رفتار و کردار فرزندان تحت تاثیر زندانی شدن والدین قرار می‌گیرد.

معاون امور زندان‌های استان ایلام با اشاره به اینکه محبوس شدن والدین خانوده در زندان آثار سوء روانی و اجتماعی برای فرزندان به وجود می‌آورد، خاطرنشان کرد: کمبود یکی از والدین در خانواده فرزندان را دچار آسیب شدید می‌کند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها و طرح‌هایی که در راستای اصلاح و تربیت زندانیان صورت می‌گیرد باید هدفمند و برنامه‌ریزی شده انجام گیرند، تصریح کرد: لزوم بررسی مشکلات جسمی و رفع آنها، ایجاد زمینه‌های اشتغال و کار، رفع مشکلات خانواده‌های آنان و مراقبت جدی بعد از خروج برای اصلاح و تربیت زندانیان ضروری است.

انتهای پیام

کد N339457