ابطحی: شبکه‌های اجتماعی را باید فرصت دانست نه تهدید

اينترنت,فيلترشكن,مجمع روحانيون مبارز,شبكه‌هاي اجتماعي

یک عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه "حضور در شبکه‌های اجتماعی جزئی از زندگی افراد جامعه شده است"، گفت: شبکه‌های مجازی را باید فرصت دانست نه تهدید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "نسبت به وجود شبکه‌های اجتماعی، ما در مقامی نیستیم که تصمیم بگیریم این شبکه‌ها باشند یا نباشند"، افزود: به دلیل نقش اینترنت در سطح جامعه، شبکه‌های اجتماعی خود را به جامعه تحمیل کرده‌اند و از ما سوال نکرده و نمی‌کنند که وجودشان ضرورت دارد یا ندارد.

وی ادامه داد: در واقع شبکه‌های اجتماعی و عضویت در آنها جزئی از زندگی نسل فعلی شده است. به جای بحث در مورد ضرورتِ بودن یا نبودن شبکه‌های اجتماعی، بهتر است وجود آنها را بپذیریم و خود را در دنیایی با وجود شبکه‌های اجتماعی تعریف کنیم.

ابطحی با بیان اینکه "هرچه جلوتر می‌رویم جمعیتی که در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند بیشتر می‌شود"، گفت: وجود شبکه‌های اجتماعی و اهمیت آنها یک بحث غیرقابل انکار است و آنها را باید یک فرصت دانست، نه تهدید. از طرف دیگر، در ارتباط با آنها باید فیلترینگ موجود را برطرف کنیم تا افراد آزادانه به این شبکه‌ها ورود پیدا کنند.

این عضو مجمع روحانیون مبارز با تاکید بر اینکه "نمی‌توان جلوی ورود افراد به شبکه‌های اجتماعی را گرفت"، تصریح کرد: با فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان این شبکه‌ها را به این سمت سوق می‌دهیم که از فیلترشکن استفاده کنند و فیلترشکن ممکن است این زمینه را فراهم کند تا دسترسی برخی از افراد را به برخی از سایت‌های ناهنجار، که در همه دنیا نیز به عنوان ناهنجار شناخته می‌شود، تسهیل کند.

وی با بیان اینکه "نصب بودن فیلترشکن بر روی هر لپ‌تاپ یا کامپیوتری باید در همه جای دنیا جرم محسوب شود، چراکه همان‌طور که اشاره کردم ممکن است دسترسی به شبکه‌های هنجارشکن را تسهیل کند"، گفت: بنابراین ضروری است با توجه به عضویت میلیون‌ها ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، فیلترینگی که در حال حاضر در ارتباط با این شبکه‌ها وجود دارد برطرف شود.

انتهای پیام

کد N339342