انتشار تصاویر اعدام دسته‌جمعی از سوی داعش در عراق

داعش

اعضا و هواداران داعش عکس‌ها و فیلم‌هایی منتشر کرده‌اند که مطابق آنها به نظر می‌رسد ده‌ها نفر از سربازان و نیروهای امنیتی عراقی پس از دستگیری اعدام شده‌اند. اصالت این عکس‌ها و فیلم‌ها به طور مستقل تایید نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این تصاویر ده‌ها نفر که دستانشان از پشت بسته شده به صف می‌شوند، روی زمین دراز می‌کشند و پیکارجویان داعش آنان را به گلوله می‌بندند و "اعدام" می‌کنند.

 


 


ژنرال قاسم موسوی، از سخنگویان ارتش عراق، این تصاویر را مستند دانسته و گفته است این عکس‌ها اتفاقی در استان صلاح‌الدین را نشان می‌دهند. 


 


به گزارش بی.بی.سی، در یکی از ویدئوهایی که منتشر شده گفته می‌شود که ده‌ها اسیری که بنا است اعدام شوند، سربازانی هستند که تسلیم شده‌اند. در عکس‌هایی دیده می‌شود که این افراد با لباس‌های غیرنظامی در وانت‌هایی در حال انتقال به محلی دیگر هستند. 


     رشته انفجارهای بغداد
  


 


همزمان مقام‌های پلیس و بیمارستانی در عراق به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند که یک رشته بمبگذاری در بغداد حداقل ۱۵ نفر را کشته و بیش از ۳۰ نفر را زخمی کرده است. 


 


بنابه این گزارش در مرکز شهر انفجار بمبی باعث کشته شدن ۱۰ نفر شد و ۲۱ نفر را زخمی کرد. با رسیدن ساعات شب انفجار دیگری در ناحیه باعث مرگ دو نفر و مجروح شدن ۵ نفر شد. انفجار سوم در نزدیکی یک غذافروشی در شهرک صدر روی داد. در این انفجار سه نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند. 


 


بغداد در ماه‌های اخیر شاهد افزایش شدید بمبگذاری‌ها یا به صورت انتحاری یا با خودرو بوده است که اغلب محلات شیعه نشین یا نیروهای امنیتی را هدف می‌گیرد. 


     هلاکت 279 تروریست
  


در همین حال سخنگوی ارتش عراق از به هلاکت رسیدن 279 تروریست ظرف 24 ساعت گذشته در مناطق مختلف این کشور خبر داد. 


 


به گزارش سایت اینترنتی النشره، قاسم عطا، سخنگوی ارتش عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در بغداد اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته بیش از 279 تروریست در مناطق مختلف عراق کشته شده‌اند. 


به گفته قاسم عطا، اوضاع امنیتی عراق رو به بهبود است و نیروهای ارتش همچنان در حال پیشروی و شناسایی مخفیگاه‌های افراد مسلح هستند. 


اخیرا گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش با یورش به برخی شهرهای عراق کنترل برخی مناطق را در دست گرفت اما نیروهای ارتش عراق توانستند برخی از این مناطق را پس بگیرند. 


 


انتهای پیام 


           
کد N339325