رادیو فرانسه:

ایران و 1+5 پشت میز دشوارترین مرحله مذاکرات

هسته ای

تهران - ایرنا - رادیو فرانسه گزارش داد: پنجمین دور مذاکرات اتمی ایران و 1+5 که از امروز (دوشنبه) در وین پایتخت اتریش آغاز می شود، از دشوار ترین مراحل مذاکراتی تاکنون است.

به گزارش ایرنا، تارنمای رادیو فرانسه افزوده است: به گفته کارشناسان این دور از گفت وگوها که چهار روزه خواهد بود، از دشوارترین مراحل مذاکرات دو طرف برای دستیابی به یک موافقنامه نهایی و حل و فصل پرونده اتمی ایران خواهد بود.

این رادیو ادامه داده است: خبرگزاری رسمی ایران نیز گزارش داده که این مذاکرات در حالی آغاز می شود که گفت وگوهای دو جانبه هفته گذشته با برخی کشورهای عضو گروه1+5 فضای شفاف تری را برای این دور از گفت وگو ها فراهم کرده است.

رادیو فرانسه افزوده است: براساس توافق های اولیه که سال گذشته به دست آمد، دو طرف باید تا 20 جولای 2014 (30 تیرماه) به توافق نهایی دست یابند، اما سخنگویان هر دو طرف از دشواری مراحل کنونی مذاکرات سخن می گویند.

در این حال، در آستانه آغاز این دور مذاکرات، عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی بعد از ظهر یکشنبه به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی دعوت شد تا به تشریح روند مذاکرات هسته ای برای نمایندگان بپردازد.

ایرانم**1751**1551**1504**اول**1516
کد N339322