حمایت استرالیا از تلاش دولت عراق برای مقابله با تروریست های داعش

عراق 93,عراق93

کوالالامپور - ایرنا - ˈجولی بیشاپˈ وزیر امور خارجه استرالیا روز دوشنبه از تلاش دولت عراق برای مقابله با نیروهای گروه تروریستی و تکفیری داعش حمایت کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه استرالیا به شبکه رادیویی ˈای.بی.سیˈ این کشور گفت: کانبرا قطعا از تلاش های جاری دولت عراق برای مقابله با تروریست ها در داخل مرزهای خود حمایت می کند.

وی همچنین اعلام کرد به دلیل حملات گروه تروریستی و تکفیری داعش به برخی نقاط عراق کارکنان سفارت استرالیا را در بغداد کاهش می دهد.

وزیر خارجه استرالیا اعلام کرد ˈبا توجه به وضعیت امنیتی رو به وخامت عراق، تعدادی از مقامات سفارت استرالیا از بغداد خارج می شوند.ˈ

عوامل گروه تروریستی داعش در روزهای اخیر با پیشروی در مناطقی از عراق از جمله موصل و صلاح الدین بخش هایی از این مناطق را به اشغال خود درآوردند اما پس از فتوای مراجع شیعی و اهل سنت مبنی بر لزوم مقابله و جهاد در برابر این گروه تروریستی، داوطلبان مردمی در کنار ارتش عراق، حملات زمینی و هوایی گسترده ای را علیه مواضع داعش آغاز کرده اند که همچنان ادامه دارد.

نوری المالکی نخست وزیر عراق نیز وعده داده است همه عوامل دست اندرکار تحولات اخیر درعراق، از عوامل تروریستی داعش گرفته تا سربازان متخلف را مجازات کند.

وزارت امور خارجه استرالیا پس از این تنش ها تصمیم به کاهش نیروهای سفارت این کشور در بغداد گرفت اما آماری در مورد تعداد نیروهای سفارت این کشور ارائه نکرد.

استرالیا از شهروندان این کشور خواست ˈفورا با استفاده از پروازهای تجاری خاک عراق را ترک کنند.ˈ

ˈجولی بیشاپˈ وزیر امور خارجه استرالیا گفته است ˈهسته اصلیˈ کارکنان سفارت این کشور در بغداد باقی می مانند.

وی گفت: ˈبا توجه به محیط امنیتی بسیار چالش برانگیز در عراق بعید است استرالیا قادر به ارائه کمک کنسولی در حد انتظار در وضعیت کنونی باشدˈ.

وی گفت ˈاما ما قطعا از تلاش های جاری دولت عراق برای مقابله با تروریسم در داخل مرزهای این کشور حمایت می کنیم.ˈ

آساق**1611
کد N339200