آلن ژوپه بیش از دیگر نامزدهای ریاست جمهوری بخت ورود به الیزه را داراست

ریاست جمهوری,خبرگزاری فرانسه

تهران- ایرنا- بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه ˈایفوپˈ، آلن ژوپه وزیر امور خارجه سابق فرانسه بیش از دیگر نامزدهای احتمالی انتخابات آتی این کشور بخت ورود به الیزه را دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در نظرسنجی مؤسسه ایفوپ آمده است که آلن ژوپه از میان چهره های شناخته شده این کشور از جمله مارین لوپن رهبر حزب جبهه ملی فرانسه، مانوئل والس نخست وزیر کنونی، فرانسوا اولاند رییس جمهوری و نیکلا سارکوزی رییس جمهوری سابق این کشور بیشترین بخت را برای دستیابی به کرسی ریاست جمهوری در اختیار دارد.

49 درصد پرسش شوندگان در این نظرسنجی به آلن ژوپه رأی دادند و مارین لوپن 21 درصد آرا را کسب کرد و این در حالی است که 30 درصد نیز از دادن پاسخ خودداری کردند.

در این نظرسنجی 41 درصد پرسش شوندگان به نیکلا سارکوزی و 19 درصد به مارین لوپن رأی دادند و 40 درصد نیز دراین باره اظهار نظر نکردند.

پرسش شوندگان از میان فرانسوا فیون نخست وزیر سابق فرانسه و مارین لوپن، 44 درصد به اولی و 34 درصد به دومین نامزد احتمالی انتخابات آینده ریاست جمهوری فرانسه رأی دادند.

از میان نیکلا سارکوزی، مانوئل والس و فرانسوا فیون، نخست وزیر کنونی 45 درصد آرا را به خوداختصاص داد و از میان فرانسوا اولاند و مارین لوپن، رییس جمهوری کنونی 33 درصد و رهبر حزب جبهه ملی 38 درصد رأی آوردند.

رسانام**1502**1504
کد N339034